No Latvijas kartes izdzēsti vairāk nekā 100 ciemi

0 komentāri

Reņģe, Rozes, Cāļlauks, Latgaļi, Sala – šie ir tikai pieci no 118 ciemiem, kas pagājušajā gadā izzuduši no Latvijas kartes.

Raidījuma Bez Tabu sastaptie bijušo Latgaļu un Salas ciemu iedzīvotāji gan par to pārāk nepārdzīvo, jo statusa maiņa nekādas neērtības nav radījusi. Piemēram, Salas ciema nosaukumu vietējie jau iepriekš lietojuši galvenokārt savām vajadzībām, un arī tagad, ja ir jāsauc palīgā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), tiek sacīts, ka jābrauc uz Tomes pagasta Salu. Līdz šim pārpratumi nosaukuma dēļ nav radušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā Latvijā ir vairāk nekā seši tūkstoši ciemu. Ciems ir tāda apdzīvota vieta, kur ir vai tiek plānota koncentrēta apbūve un pastāvīgi dzīvo cilvēki, kā arī ir izveidota infrastruktūra.

Pēdējos gados visvairāk ciemu likvidēti Rugāju, Varakļānu un Jelgavas novadā.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas