No Latvijas izbraukuši 13 000 bērnu skolas vecumā

0 komentāri

Latvijā ir vairāk nekā 15 tūkstoši bērnu, kuri nav reģistrēti nevienā izglītības iestādē. Vairums no viņiem – 13 tūkstoši – ir izbraukuši no valsts, liecina jaunākās statistikas dati.

Šie skaitļi pēdējos gados ir auguši, taču labā ziņa ir tā, ka Latvijas izglītības iestādēs nereģistrēto bērnu skaita kāpums kļuvis lēnāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skumji ir tas, ka vēl trīs līdz pieci tūkstoši bērnu ik semestri neattaisnotu iemeslu dēļ kavē mācības. Šajā gadījumā galvenais iemesls esot nepietiekama vecāku iesaiste un kontrole.

Šo problēmu risināšanai Latvijā tuvākajos gados paredzēts novirzīt teju 50 miljonus eiro, no kuriem lielāko daļu jeb 42 miljonus eiro veidos Eiropas Savienības nauda. Iecerētie projekti saistīti gan ar sadarbības uzlabošanu starp skolām un vecākiem, gan pasākumiem ārpus mācībām, gan arī ar atbalstu nabadzības riskam pakļautajiem. Projektu atlasi plānots sākt rudenī.

Par to, kā sokas ar to ieviešanu, otrdien, 22. martā, valdībai ziņoja Izglītības un zinātnes ministrija.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas