No 1. aprīļa vilcienu biļetēm – modernais zonu princips. Paši vilcieni gan aizkavējušies PSRS laikos…

3 komentāri
No 1. aprīļa vilcienu biļetēm – modernais zonu princips. Paši vilcieni gan aizkavējušies PSRS laikos…
Foto: LETA

Pasažieru vilciens no 1. aprīļa gatavojas ieviest jaunu biļešu sistēmu – zonu tarifus. Šīs izmaiņas ir apstiprinājusi Sabiedriskā transporta padome.

Tas nozīmē, ka katra maršruta līnija ir sadalīta zonās. Skultes, Siguldas un Jelgavas līnijas ir sadalītas A, B un C zonā, Tukuma līnija – A, B, C un D zonā, savukārt Aizkraukles līnija – A, B, C, D un E zonā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ar iegādāto zonu biļeti var braukt ne tikai līdz biļetē norādītajam galamērķim, bet gan līdz pat zonas robežai. Piemēram, biļete Rīga-Ikšķile maksā 1,40 EUR un ir derīga braucienam visas Aizkraukles līnijas A-B zonas ietvaros, līdz pat Pārogrei.

Jaunie biļešu tarifi un cenu veidošanās

Ir divi starpzonu veidi – 0,90 eiro un 1,00 eiro. Starpzona ir noteikts brauciena posms divu blakus esošu tarifu zonu ietvaros, kuram piemērota īpaša atlaide braukšanas maksai attiecīgajā maršruta posmā. Starpzonas izveidotas, lai īsie braucieni, kuri šķērso zonas robežas, būtu lētāki.

Ar iegādāto starpzonas biļeti var braukt ne tikai līdz biļetē norādītajam galamērķim, bet gan līdz pat starpzonas robežai. Piemēram, biļete braucienam Torņakalns-Majori izmaksā 1,00 EUR, un ar šādu biļeti var braukt līdz Mellužiem, kas ir starpzonas robeža.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Māris
  +1

  Māris

  Bet zonu princips jau arī nav nekas jauns - tajos pašos padomju laikos tieši tāds bija, turklāt biļetes varēja automātos nopirkt. Modernais... Jāsmejas! :D

  29.03.2016 15:36

 • ewiii
  0

  ewiii

  Vilcieni briesmigi ar ratinjiem neiekapt bet cenas ceļ, man berniem jabrauc tik dazhas pieturas un jãpiemaksa 0.30 centu.Liekas sikums bet diviem berniem uz skolu jabrauc katru dienu, braukshanas kartinjas videji pa 7 euro dargakas

  30.03.2016 07:58

 • Ķieģelis
  0

  Ķieģelis

  resnie onkuļi zina, kā lietas bīdīt, lai Latvijā nebūtu jauni vilcieni...Magonis tam ir piemērs.

  29.03.2016 16:54

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas