Nīderlande Latvijai dāvinās jaunu tulpju šķirni

0 komentāri

Par godu Latvijas pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē Nīderlande Latvijai dāvinās jaunu tulpju šķirni, informēja Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Lapinska.

Lapinska skaidroja, ka ceturtdien, 23. aprīlī, no plkst. 10.00 Nīderlandes vēstniecība Latvijā rīkos Tulpju dienu, kas sāksies ar semināru Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Paredzēts, ka seminārā pārstāvji no augkopības un dārzkopības kopienām Latvijā un Nīderlandē pārrunās vēsturiskās iezīmes un mūsdienu tendences pavasara sīpolpuķu dārzu veidošanā un stādīšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīkotāji ir uzaicinājuši arī Nīderlandes uzņēmuma JUB pārdošanas menedžeri Austrumeiropas reģionā Džosu Bīlenu, lai saņemtu eksperta viedokli par Nīderlandes dārzkopības nozari. Lapinska skaidroja, ka JUB ir viens no pasaules lielākajiem puķu sīpolu piegādātājiem mehāniskai stādīšanai publiskajās zaļajās zonās un kopš 2010. gada var lepoties ar tiesībām piegādāt preces arī Nīderlandes karaļnamam.

Savukārt pēcpusdienā, plkst. 13.00, notiks tulpju ceremonija, kuras laikā Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V) oficiāli dos vārdu jaunajai tulpju šķirnei. Kopā ar Bīlenu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Andri Vilku un Nīderlandes vēstnieku Latvijā Henku van den Dūlu viņa parakstīs sertifikātu, oficiāli reģistrējot tulpi Latvija kā jaunu tulpju šķirni.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 15.oktobrī Nīderlandes vēstniecība pasniedza kā dāvanu Latvijas prezidentūrai 17 000 tulpju, kuras tika iestādītas pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, – tūkstošiem sarkano un balto tulpju ir iestādītas, lai tās veidotu Latvijas prezidentūras logotipu. Sarkanā tulpe bija īpaši selekcionēta šim pasākumam, un tā saņems savu nosaukumu 23.aprīļa ceremonijas laikā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas