Nevis īss sasalums, bet ledus laikmets – tā Krievijas un Rietumu attiecības raksturo Baltijas forumā

0 komentāri

Rietumu un Krievijas attiecībās iestājies nevis īss sasalums, bet ledus laikmets – tā varētu rezumēt Jūrmalā notikušā Baltijas foruma diskusijas. Kaut arī šī konference plaši pazīstama kā tribīne Kremļa polittehnologiem, no kuras kritizēt Latviju, šogad saaicinātie galveno uzsvaru savās uzrunās lika uz Ukrainas notikumu sabojātajām Krievijas attiecībām ar Rietumiem.

Līdz šim Saskaņas līdera Jāņa Urbanoviča rīkotā konference Baltijas forums izpelnījusies ļoti pretrunīgu slavu – galvenokārt kā Kremļa polittehnologu propagandas tribīne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šoreiz gan, Krievijai ciešot no rietumu sankcijām un zemajām dabas resursu cenām, arī Baltijas forums bija ieguvis mazliet citādāku, samiernieciskāku saturu. Viesi no Krievijas galveno uzsvaru lika uz ideju par ekonomiski vienotu Eiropu no Lisabonas līdz Vladivostokai, kuru pēdējo gadu notikumi kārtējo reizi atvirzījuši nezināmi tālā nākotnē. Protams, lielāko daļu vainas, noveļot uz rietumvalstīm.

Foto:

Turklāt šoreiz neiztika arī bez paša Kremļa politikas kritikas. Piemēram, Baltijas Foruma vadītājs Igors Jurgens kritizēja Kremļa pēdējo gadu arvien izmisīgākos centienus draudzēties ar Krievijas Austrumu kaimiņvalstīm, galvenokārt Ķīnu. No Rietumvalstīm saaicinātie viesi, kaut maigāk noskaņoti pret Krievijas uzvedību, nekā viņu valstu līderi, nekautrējās kritizēt kodollielvalsts uzvedību starptautiskajā arēnā. Savukārt ASV pārstāvis vainu Krievijas un Rietumu sliktajās attiecībās atklāti virzīja tieši Krievijas virzienā.

Jāpiebilst, ka Baltijas forumā uzstājās arī Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, kurš informēja, ka preču apgrozība starp Latviju un Krieviju pēdējā pusgadā kritusies par ievērojamiem 44%.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas