Neticami! Tik daudz cilvēku rokas mazgā nepareizi

0 komentāri

Roku mazgāšana šķiet tik pašsaprotama un ikdienišķa lieta, tomēr izrādās, ļoti daudzi to darīt neprot. Nemazgājot rokas, tūkstošiem cilvēku sirgst ar dažādām infekcijas slimībām. Par to cik svarīgi pareizi mazgāt rokas un kad?

Roka roku mazgā – tas zināms pat pieaugušajiem, tomēr ne visi to dara pareizi un pietiekami bieži. Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, bērnudārzos – daudzi bērni nav iemācīti regulāri mazgāt rokas. Infektologi norāda, ka regulāra roku mazgāšana pasargā cilvēku no infekcijas slimībām tikpat efektīvi, cik vakcīnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rokas jāmazgā, ienākot telpās no āra, pirms un pēc ēšanas, pirms ēdiena gatavošanas, kā arī pēc dažādu fizioloģisku darbību veikšanas, tostarp šķaudīšanas. Šodien atklāta kampaņa, kuras laikā tiks mācīta pareiza un regulāra roku mazgāšanas nozīmība. Kampaņas ietvaros izveidota arī interneta mājaslapa.

Skaties foto:

Ceturtdien, 15. oktobrī, ir Vispasaules roku mazgāšanas diena. Latvijā dažādi pasākumi, kas skaidro roku mazgāšanas nozīmību, tiek organizēti kopš 2008. gada.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas