Netaisnība! Vecākiem par obligāto pirmsskolas izglītību jāmaksā no savas kabatas

0 komentāri

Absurda situācija šogad izveidojusies vairākiem bērndārznieku vecākiem – valsts nauda obligātās pirmsskolas izglītības apgūšanai būs nevis septembrī, bet gan četrus mēnešus vēlāk. Izglītības ministrija uzskata, ka tā tikai izpilda Ministru kabineta noteikumus, bet tiesībsargs aicina vecākus nepieciešamības gadījumā pat rosināt lietu tiesā.

Jūlijas sešgadīgajai meitiņai Emīlijai šogad jāapgūst valstī obligātā pirmsskolas izglītība. Taču izrādās, ka ne visiem tā ir bez maksas. Izglītības ministrija uz mācību gada sākumu naudu obligātajai sešgadnieku apmācībai piešķīrusi tikai tiem bērniem, kuriem pieci gadi apritējuši pērnā gada 27. maijā. Emīlija dzimusi pēc šī datuma, un skola par viņas sagatavošanu pirmajai klasei naudu no septembra nesaņems.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cēsu Jaunās sākumskolas direktore Dana Narvaiša jau iepriekš ministrijai rakstījusi vēstuli, lai mēģinātu rast kādu risinājumu šim absurdam. Turklāt, veicot bērnu skaita aprēķinu maija beigās, iezīmējas vēl kāda problēma.

Skaties foto:

Izglītības un zinātnes ministrijā saka – šis ir otrs gads, kad pēc 27. maija datiem tiek aprēķinātas pedagogu algas, lai skolotājiem un mācību iestādēm savlaicīgi jau būtu zināms to apmērs. Bet, ņemot vērā skolēnu rotāciju un skaita izmaiņas katru gadu, naudas apmēram vajadzētu izlīdzināties.

Ministrijā norāda, ka nākotnē daudz apspriestajā pedagogu algu aprēķina modelī skolēnu skaitu pārskatīs trīs reizes gadā. Tikmēr tiesībsargs skarbi izsakās par šo situāciju un aicina vecākus aktīvāk iesaistīties karā pret šo birokrātiju, kuras ķīlnieki ir šī valstiskā aparāta uzturētāji – nodokļu maksātāji.

Cēsu Jaunās sākumskolas direktore rēķina, ka šis jautājums skar vairāk nekā 50 bērnu, taču skolai tas rada vairāk nekā 18 tūkstošus eiro lielus zaudējumus pedagogu algām. Pagaidām skola plāno, ka šo jautājumu risinās uz mācību iestādes attīstības rēķina, un pārskatīs arī pedagogu algas.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas