Nepalaid garām! Naktī uz pirmdienu Latvijas debesīs būs redzama neparasta parādība

0 komentāri

Latvijas debesīs naktī uz 14. decembri, svētdienu, būs vērojama visai neparasta dabas parādība – Geminīdu meteoru plūsma, vēsta portāls StarSpace.lv.

Aptuveni 3% no Geminīdu meteoriem debesīs atstāj ar aci pamanāmu “švīku”, kas debesīs redzama kādu laiciņu pēc tam, kad pats meteors no acīm jau pazudis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienas stundas laikā varētu būt redzami apmēram simts meteori. Jācer vien, ka 14. decembra naktī debesis nebūs apmākušās.

Astronomijas eksperti pauž, ka decembrī būs vērojamas arī citas “krītošās zvaigznes” jeb meteoru plūsmas. 16. decembrī gaidāma Piscīdu plūsma, kas tika atklāta 1973. gadā – jauna, mazāk pētīta un salīdzinoši vāja meteoru plūsma. Savukārt naktī uz 23. decembri būs vērojama Ursīdu plūsma – meteorus varēs skaitīt visu nakti.

Foto – Geminīdu meteori pasaules debesīs:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas