Nelikumība! Kāds Latvijas uzņēmums bīstamus pārtikas blakusproduktus pārdevis citās valstīs

0 komentāri
Nelikumība! Kāds Latvijas uzņēmums bīstamus pārtikas blakusproduktus pārdevis citās valstīs
LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis shēmu, kas atklāj, kā kāds Latvijas uzņēmums bīstamos, pārtikā neizmantojamos dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus pārdēvējis par mazāk bīstamiem un realizējis trešajām valstīm, kas ir stingri aizliegts.

PVD skaidro, – pēc dokumentiem, kādā Latvijas uzņēmumā nonākušas 25 dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu kravas no Vācijas, kuras bija paredzēts pārstrādāt. Taču, veicot pārbaudi, atklājās, ka Latvijas uzņēmuma noliktavā kravas neatrodas. Uzņēmums skaidro, ka tās nosūtītas uz Bulgāriju un Rumāniju, tomēr pārbaudē atklājies, ka valstīs, kuras norādītas kā kravas saņēmējas, neviena krava nav saņemta, bet kravu pavaddokumenti ir viltoti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taivo Lāāts, PVD Veterinārās uzraudzības departamenta vecākais eksperts:

Tika veidotas shēmas, kad bīstamajiem produktiem maina marķējumu, tos nogādā trešajās valstīs, un tad tie tiek izbaroti dzīvniekiem. Bīstamība ir gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, turklāt beigās šis produkts nokļūst atpakaļ Eiropas valstīs.

Pēc PVD rīcībā esošā informācijas, iznīcināšanai paredzētie blakusprodukti nonākuši Bangladešā, Vjetnamā un Malaizijā, kur izmantoti dzīvnieku barības ražošanai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas