Negodprātīgajiem VID ierēdņiem draud melu detektora tests. Cik patiesībā tas precīzs?

0 komentāri

Pēc iespējami negodprātīgo Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku saraksta izveides šobrīd tiek izvērtēta iespēja veikt dienesta darbinieku pārbaudes arī ar melu detektoru. Cik bieži Latvijā līdz šim ticis izmantots melu detektors un cik tas ir precīzs?

Melu detektoru kriminālistikā sauc par poligrāfu un Latvijā to izmanto kopš 1998. gada. Taču šobrīd ir tikai viens sertificēts tiesu eksperts, kas ar šo ierīci darbojas un viņš piekrita LNT Ziņām atklāt, kā tad melu detektors darbojas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pārbaudes procedūra ir ļoti laikietilpīga – iztaujāšana un kontroljautājumu uzdošana aizņem vidēji no pusotras līdz 3 stundām. Tad tam seko skrupuloza datu analīze un interpretācija – šis process var aizņemt nedēļu. Katru gadu pēc tiesu lūguma tiek veikti vairāki desmiti šādu ekspertīžu. Tiesā poligrāfa ekspertīzes izmanto kā papildu pierādījumus un visbiežāk kriminālprocesos. Pilnībā paļauties uz melu detektora rādījumiem gan nevar.

Kriminologs Andrejs Vilks uzskata, ka melu detektora laiki jau ir pagājuši un mūsdienās pieejamas daudz precīzākas kriminālistiskās metodes, kas ļauj atklāt, cik patiess ir cilvēks. Vibroskenerus Latvijā gan pagaidām neizmanto. Abi eksperti atzīst, ka pagaidām nav aparatūras, kas varētu sniegt 100% precīzu rezultātu.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas