Neesi vienaldzīgs pret Latvijas dabu – mežos sācies ugunsnedrošais periods

0 komentāri

Šodien visos Latvijas mežos sākas ugunsnedrošais periods. Tas nozīmē, ka, esot dabā, turpmākos mēnešus būs jāievēro īpaša piesardzība.

Šogad jau reģistrēti 140 meža ugunsgrēki un kopējā skartā platība sasniedz 110 hektārus. Lielākā daļa no tiem bijuši Latgales pusē un Pierīgā, un liela daļa izcēlusies kūlas dedzinātāju dēļ. Salīdzinājumam – pērn visa gada garuma meža ugunsgrēki dzēsti 704 reizes un skarti 540 hektāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ugunsnedrošajā periodā jāievēro vairāki ierobežojumi, par kuru pārkāpšanu var draudēt arī sods. Šajā laikā mežos un purvos aizliegts kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, dedzināt atkritumus, nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus un izsmēķus.

Meža izstrādātāji ciršanas atlikumus var dedzināt tikai ar atļauju, bet īpašniekiem meža ceļi un stigas jāatbrīvo no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai vajadzības gadījumā ugunsdzēsēji varētu brīvi pārvietoties.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas