Nedzīvi dzimušo bērnu skaits Latvijā viens no augstākajiem Eiropā

0 komentāri

Nedzīvi dzimušo bērnu skaits, kā arī pirmajā dzīves nedēļā mirušo bērnu skaits Latvijā joprojām ir viens no augstākajiem Eiropā un visaugstākais Baltijā. Tāpēc rūpēs par mātes un bērna veselību nolemts pilnveidot jaundzimušo reģistru.

Rīgas dzemdību namā gadā vidēji dzimst septiņi tūkstoši bērnu. Kopējā jaundzimušo reģistrā tiek vāktas ziņas ne tikai par zīdaiņa veselību, bet arī par mammas un drusciņ tēta veselību, kā arī par to, kā mammai noritējusi gan grūtniecība, gan dzemdības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dati par mātes un jaundzimušā veselību dzemdību iestādēs tiek vākti visu laiku, tikai izrādās, ka līdz šim nebija neviena normatīvā dokumenta, kas to precīzi regulētu.

Veselības ministrijā apstiprina – ārstniecības iestādēm faktiski nekas nemainās, kas attiecas uz informācijas vākšanu statistikai.

Galvenais šāda reģistra mērķis ir atklāt un izvērtēt tikko dzimušo bērnu mirstības riskus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas