Ne visi Anglijā dzīvojošie latvieši zina, ka 12 gadus vecu bērnu nedrīkst atstāt vienu

7 komentāri

Pērn Latvijas institūcijām ģimenes tiesību un bērnu aizsardzības jomā kopumā bijis jārisina 123 starptautiskas lietas. Lielākā daļa no tām – 80 – bijušas saistībā ar Lielbritāniju.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ģimenes nonāk sociālo dienestu redzeslokā, ir to noteikumu neievērošana, kas ir spēkā konkrētajā mītnes valstī. Lai izvairītos no problēmām, Tieslietu ministrija kopā ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā, aicina ģimenes, kas pārceļas uz dzīvi Apvienotajā Karalistē, rūpīgi iepazīties ar bērnu aprūpes jautājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pērn 30 gadījumos  lieta pat nonākusi līdz bērnu izņemšanai no ģimenēm.

Agris Skudra, TM Bērnu lietu sadarbības nodaļas vadītājs:

Tie gadījumi, kas ir bijuši mums – pamešana novārtā, dzīvības un veselības apdraudējums, kas saistīts ar alkoholu un vardarbību ģimenē. Bet tā atšķirīgā lieta, kas ir ar Latviju un Lielbritāniju, ir tā, ka tur bērnu nevar atstāt vienu līdz 12 gadiem, pie mums tikai līdz septiņu gadu vecumam. Protams, tā ir nezināšana, kas tiek pamatota ar vārdiem – es taču arī viens gāju uz skolu. Bet tā ir cita valsts, cita kultūra, tradīcija un paražas.

Aprīlī Tieslietu ministrija iecerējusi nākt klajā ar pārskatu, kā tomēr palīdzēt tām ģimenēm, kuras nav zinājušas ārvalstu normas un tagad nākas meklēt tiesisku palīdzību Latvijā.

7 komentāri

TOP komentāri

 • Minna
  +3

  Minna

  protams,kaa lai vini to zin, ja lielaakaa dala nemaz necensas integreeties sabiedriibaa, tikai dziivojas pa savaam sleegtajaam imigrantu kopienaam ?

  24.03.2016 18:41

 • Līga
  +3

  Līga

  Skumji, ka pārceļas dzīvot uz citu valsti. Mēs augām citādi - mani arī 3 gadu vecumā uz nelielu laiku atstāja vienu, ja negribēju iet līdzi uz veikalu, bet 9 gadu vecumā regulāri viena braucu pāri visai Latvijai pie vecvecākiem. Tas bija normāli, nav jābūt pieaugušam, lai būtu saprātīgs. Ir cilvēki, kas arī 20 gadu vecumā ar sevi netiek galā, un nav uzticami. UK vadās pēc citām normām nekā tas bijis te, ar to jārēķinās. Un noteikti jāpadomā, ka labāk tomēr atgriezties Latvijā, pirms rodas problēmas. Arī te katra nākamā paaudze tiek audzināta nevarīgāka par iepriekšējo, tomēr vēl veselā saprāta saglabājies vairāk.

  24.03.2016 16:35

 • jā
  +2

  izaug ,kā siltumnīcas stādiņš nevarīgs,pie pirmam grūtībam depresija un šaujamais rokā.Pārāk ilgi nekas netiek uzticēts un bez atbildības.Es pirmo klasi sāku ar 7 km kājiņām, 2 klase- 3-4 km kājiņām,šajā vecumā ganīju aitas, cūkas un kapeiku nopelnīju. Mana meitai 6 g. bieži pašai bija jābrauc uz b/d vienai, acis uzmeta kaimiņi ,kā pāriet ielu.Visādi bija. Zināju , ka aug saprātīga, domājoša, atbildīga. Bija jābūt patstāvīgiem.Redzu , kādi memļaki aug rados Amerikā. Bet varbūt 'pie vainas ir ta mūsu sodienas nedrošā pasaule.

  24.03.2016 18:17

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas