“Nē, tā neesmu es”, “Tu zini, kas es esmu?” jeb Sudrabas un Kaimiņa eksistenciālais tandēms spārnotā teiciena godā

1 komentārs
“Nē, tā neesmu es”, “Tu zini, kas es esmu?” jeb Sudrabas un Kaimiņa eksistenciālais tandēms spārnotā teiciena godā
Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Par 2014. gada spārnoto teicienu atzīts eksistenciālais tandēms: Ingunas Sudrabas “Nē, tā es neesmu,” komplektā ar Artusa Kaimiņa “Tu zini, kas es esmu?”.

Šā gada uzvarējušie spārnotie teicieni apliecina, ka valodas un plašsaziņas līdzekļu vidē nav beidzies seriāls par tēmu “Kas es esmu?”, kuru 2010. gadā aizsāka eksprezidents Valdis Zatlers.

Tāpat valodnieki vērš uzmanību arī savārstījumiem vai samudžinājumiem, kas dzīvo valodas telpā. “Pagaidām nepiešķiram titulus, taču tādus savārstījumus kā, piemēram, “Jaunas sejas kluba vaibstos” kā virsrakstu ziņai par jaunām vēsmām Rīgas Dinamo klubā, grūti ignorēt,” pauž Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvji.

Rīgas Latviešu biedrības valde lēmusi, ka savu īpašo veicināšanas balvu par labāko latvisko vārdu vai spārnoto teicienu piešķir izteiciena jeb 2014. gadā itin bieži domātās domas “Cik tas ir latos?” iesūtītājam. Balvas saņēmējs valmierietis Uģis Adata jau vairākus iepriekšējos gadus sūtījis gada vārda akcijai savus ierosinājumus – teicienus un jaunvārdus.

Par gada vārdu izvēlēti “ausīši”, par nevārdu – “aplikācija”

Jau ziņojām, ka par šā gada vārdu valodnieki izvēlējuši vārdu “ausīši” jeb jaunu apzīmējumu ausu sildītājiem. Savukārt gada nevārda gods piešķirts “aplikācijai”.

1 komentārs

TOP komentāri

  • numurs.com
    0

    numurs.com

    Tu zini, kas es esmu! Nē, tā neesmu es

    02.02.2015 21:22

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas