Ne kurš katrs var kļūt par glābēju… Kas jauniešus vilina izvēlēties šo profesiju?

0 komentāri

Profesija – glābējs. Vilinājumu savu dzīvi saistīt ar palīdzību ekstremālās situācijās ik gadu izvēlas vairāki desmiti jauniešu. Lai to īstenotu  – jāuzsāk un sekmīgi jābeidz Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža. Šodien tajā bija atvērto durvju diena. Kas jauniešus vilina izvēlēties mācības šajā skolā?

Atvērto durvju dienas Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā notiek vairākas dienas gadā. Šis ir viens  no iemesliem, kādēļ atnākušo nav pārāk daudz. Pārsvarā šeit mācīties ierodas puiši, taču Līga, kurai šis ir pēdējais gads vidusskolā skaidri zina, ka viņas nākamajai mācību izvēlei jābūt tieši šeit.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eduards, kurš šobrīd mācās Lutera akadēmijā, bet brīvdienās spēlē diskotēkas, par koledžu uzzinājis no drauga. Esot bijis svarīgi, ka mācību laikā maksā stipendiju, bet mācību iestādi beidzot darbs būs garantēts.

“Es domāju, ka man būs ļoti daudz stereotipu, kas mainīsies un par vārdiem “glābējs” un “ugunsdzēsējs”. Man vēl ļoti maisīsies domas par šo profesiju,” viņš saka. To apstiprina koledžas direktora vietnieks. Vidēji mācības nepabeidz katrs piektais audzēknis.

Koledža gan ir ieinteresēta, lai mācības pabeigtu un vēlāk darbu dienestā turpinātu pēc iespējas vairāk  jauniešu. Statistika ir svārstīga, taču ik gadu visā Latvijā ir virs simts vakanču. Tie, kas arodā strādā atzīst – ja galvenais ir atalgojuma apjoms, visticamāk, būs vilšanās. Bet tiem, kurus sauc aicinājums, nenožēlos.

Ja šie jaunieši nepārdomās, un dokumentus iesniegs – minimālais mācību ilgums ir trīs gadi. Savukārt, iepsējamās karjeras kāpnes – vairāku desmitgades.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas