Ne īsti krievi, ne latvieši – tā Latvijā jūtas mazākumtautību jaunieši

0 komentāri

Ne īsti krievi, ne latvieši – tā Latvijā jūtas mazākumtautību jaunieši. Ko darīt, lai veicinātu saliedētību? Šodien parlamentārieši uzklausīs pētniekus, kas vērtējuši mazākumtautību skolēnu piederības sajūtu Latvijai.

Viens no risinājumiem būtu stiprināt nacionālās identitātes sajūtu arī ārpus valodas jautājuma. Pētījumi liecina, ka vienotība ar latviešiem rodas kopīgos pasākumos, piemēram, sporta sacensībās, kā arī tādos svētkos kā 18. novembris un Jāņi.

Pētnieki arī iesaka izvairīties pretstatīt krievu un latviešu valodu. Viena iespēja būtu saskatīt mazākumtautību jauniešiem krievu valodu kā pirmo, mātes valodu, bet latviešu – kā dzimtenes valodu.

Tā kā jaunieši politiķus saredz kā galvenos konflikta veicinātājus, eksperti uzskata, ka būtiska ir arī latviešu politiķu cieņa pret krievu valodā runājošajiem, un arī tāda pati krievvalodīgo politiķu attieksme pret latviešiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas