Nav neviena, kas sakoptu piedrazoto Lapmežciema pludmali

0 komentāri

Nesakārtotās likumdošanas un cilvēku nolaidības dēļ Lapmežciema pludmale pārvēršas par piedrazotu vietu. Vispirms jūra izskalo jūras zāles, kuras neviens nesavāc. Tās uzkrājas un sāk pūt, radot nepatīkamu smaku. Tāpat arī pludmalē manāms, ka cilvēki labprāt dodas pastaigās ar saviem suņiem. Par to liecina nesavāktie dzīvnieku izkārnījumi.

Vietējā iedzīvotāja Aina gan stāsta, ka izskaloto jūras zāļu daudzumu nevar paredzēt – katru gadu tas atšķiras. Taču vietējie to labprāt izmanto savos dārzos, jo ir labs mēslojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr nav skaidrs, kam būtu jākopj Lapmežciema pludmale. Turklāt situāciju sarežģī arī tas, ka tā atrodas Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, kur izmantot tehniku ir liegts. Lapmežciema pārvaldes vadītāja Dace Galandere norāda, ka pludmale nav pašvaldības īpašums un normatīvie akti liedz pašvaldības naudu tērēt objektiem, kas nav pašvaldības pārziņā. Viņa gan atzīst, ka vasaras laikā pašvaldība savāc sadzīves atkritumus, kas paliek pēc atpūtniekiem. Tomēr iespējas rudenī vākt jūraszāles pašvaldībai neesot.

Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina norāda, ka līdz šim pašvaldības uzdevums ir bijis nodrošināt tās teritorijas sanitāro tīrību. Piekrastes zona ir valsts īpašums, par kuru pašvaldībai nav uzdevums rūpēties, taču tās, savu interešu vadītas, parasti ir iesaistījušās pludmales sakopšanā. Viņa arī atklāj, ka iepriekšējā Saeima ir pieņēmusi likumu, kas būs turpmāk atbildīgs par piekrastes tīrību. Tiesa, likums stāsies spēkā tikai ar nākamā gada 1. janvāri, bet līdz tam situācija Lapmežciema pludmalē ūdenszāles turpinās pūt, radot nepatīkamu smaku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas