Nav neviena, kas sakoptu piedrazoto Lapmežciema pludmali

0 komentāri

Nesakārtotās likumdošanas un cilvēku nolaidības dēļ Lapmežciema pludmale pārvēršas par piedrazotu vietu. Vispirms jūra izskalo jūras zāles, kuras neviens nesavāc. Tās uzkrājas un sāk pūt, radot nepatīkamu smaku. Tāpat arī pludmalē manāms, ka cilvēki labprāt dodas pastaigās ar saviem suņiem. Par to liecina nesavāktie dzīvnieku izkārnījumi.

Vietējā iedzīvotāja Aina gan stāsta, ka izskaloto jūras zāļu daudzumu nevar paredzēt – katru gadu tas atšķiras. Taču vietējie to labprāt izmanto savos dārzos, jo ir labs mēslojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr nav skaidrs, kam būtu jākopj Lapmežciema pludmale. Turklāt situāciju sarežģī arī tas, ka tā atrodas Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, kur izmantot tehniku ir liegts. Lapmežciema pārvaldes vadītāja Dace Galandere norāda, ka pludmale nav pašvaldības īpašums un normatīvie akti liedz pašvaldības naudu tērēt objektiem, kas nav pašvaldības pārziņā. Viņa gan atzīst, ka vasaras laikā pašvaldība savāc sadzīves atkritumus, kas paliek pēc atpūtniekiem. Tomēr iespējas rudenī vākt jūraszāles pašvaldībai neesot.

Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina norāda, ka līdz šim pašvaldības uzdevums ir bijis nodrošināt tās teritorijas sanitāro tīrību. Piekrastes zona ir valsts īpašums, par kuru pašvaldībai nav uzdevums rūpēties, taču tās, savu interešu vadītas, parasti ir iesaistījušās pludmales sakopšanā. Viņa arī atklāj, ka iepriekšējā Saeima ir pieņēmusi likumu, kas būs turpmāk atbildīgs par piekrastes tīrību. Tiesa, likums stāsies spēkā tikai ar nākamā gada 1. janvāri, bet līdz tam situācija Lapmežciema pludmalē ūdenszāles turpinās pūt, radot nepatīkamu smaku.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas