Narcises uzziedējušas, sniegs arī uzsnidzis. Kas notiks turpmāk?

0 komentāri

Pagājušajā nedēļas nogalē daba pārsteigusi Latvijas iedzīvotājus – svētdien saņemtas ziņas gan par narcišu uzziedēšanu Saldus pusē, un dažas stundas vēlāk – par biezas sniega segas veidošanos. Tādēļ aktuāls jautājums – kas notiks ar saplaukušajiem pumpuriem un uzziedējušajām puķēm? Vai tie lemti iznīcībai?

”Kaitējums augļu kokiem rastos tādā gadījumā, ja no +6 grādiem gaisa temperatūra diennakts laikā pazeminātos līdz -20 grādiem. Pašlaik gaisa temperatūra samazinās pakāpeniski, un visi augi ir ziemas miegā,” mierina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības eksperts Māris Narvils.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iedzīvotāju fiksēto narcišu ziedēšanu vai koku piebriedušos pumpurus speciālists sauc par izņēmuma gadījumiem, kurus, visticamāk, veicinājusi šo augu atrašanās saules pusē.

Skaties un brīnies! Krāšņi zied narcises Saldus pusē!

Skaties foto! Tādas kupenas dažu stundu laikā sasnigušas Grobiņā!

”Varbūt atsevišķi zari ar šādiem pumpuriem arī nosals, bet tādu nebūs daudz, turklāt to vietā pavasarī plauks citi. Protams, ja tulpes vai narcises uzplaukušas jau tagad, otrreiz šajā pavasarī tās vairs neziedēs, – tad ziedi gaidāmi vien 2017. gadā,” norāda M. Narvils.

Tāpat arī ziemāju sējumi, kuri, pateicoties siltajam ziemas sākumam, veiksmīgi iesakņojušies, pašlaik nav apdraudēti.

Eksperti arī norāda, ka uzsnigušais sniegs laukiem ir sava veida glābiņš pirms meteorologu prognozētā lielā sala, jo 2013.-2014. gadā pirms šāda sala sniegs nebija un sējumus izpostīja kailsals. Tas lauksaimniekiem radīja lielus zaudējumus, jo daudzus ziemāju laukus nācās pārsēt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas