Nākamie Skolēnu dziesmu un deju svētki būs daudz drošāki, sola Izglītības ministrija

0 komentāri

Nākamajos Skolēnu dziesmu un deju svētkos būs vērienīgas izmaiņas. Ņemot vērā šajā vasarā piedzīvoto masveida bērnu ģībšanu Mežaparka estrādē, Izglītības ministrija ir gatava iesniegt valdībā apjomīgus labojumus vairākos likumos un normatīvos aktos. Kā prioritāte izvirzīta bērnu drošība. Tikmēr Valsts Izglītības satura centrā sākta pārbaude par iespējamiem amatpersonu pārkāpumiem aizvadītajos Skolēnu dziesmu un deju svētkos.

Vasarā plašu rezonansi izraisīja ziņa par bērnu masveida ģībšanu Skolēnu dziesmu svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā. Izglītības ministrijas paspārnē izveidotā komisija divu mēnešu garumā sprieda, kā tas varēja notikt un ko darīt, lai nākotnē tas neatkārtotos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saeimas Izglītības komisijas sēdē nozares ministrijas vadība atklāja, ka turpmāk plānots ieviest jaunu amatu – skolēnu dziesmu un deju svētku galveno ārstu. Iecerēts samazināt bērnu noslodzi, būs mazāk mēģinājumu, bērnus instruēs par rīcību ārkārtas situācijās. Arī dziedātāju skaits estrādē būs mazāks, un koristiem līdzās uz skatuves jābūt kādam pieaugušajam.

Bērnu ģībšanas gadījumi svētkos:

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas