Nākamgad rudenī par 8 līdz 10 eiro pieaugs vecuma pensijas

1 komentārs

Pēdējos gados pensiju indeksācija bijusi tikai dažu eiro apmērā. Taču nākamgad valdība tam iecerējusi atlicināt vairāk naudas – nākamruden pielikums sasniegs astoņus līdz desmit eiro.

Saeima lēmusi, ka nākamā gada rudenī pensionāri saņems lielāku pielikumu savam vecuma pabalstam. Jau ziņots, – jau vairākus gadus oktobrī pensijas tiek palielinātas vidēji par pāris eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pensiju indeksācijas palielināšanai 2017. gadā papildus provizoriski nepieciešami 3,42 miljoni eiro, 2018. gadā – 17,61 miljons eiro, bet 2019. gadā – 33,79 miljoni eiro.

Foto

”Pensiju indeksācija zināmā mērā atspoguļo ekonomisko situāciju valstī – jo lielāka inflācija un algu pieaugums, jo lielāku papildinājumu saviem ienākumiem ik gadu saņem pensionāri. Šie likuma grozījumi dos lielāku pensiju indeksāciju tieši saistībā ar algas pieaugumu valstī. Likuma izmaiņas izstrādātas sadarbībā ar Labklājības ministriju, apzinot valsts budžeta līdzekļus, kas būs nepieciešami pensiju palielināšanai,” norāda par likumprojekta virzību atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Labojumi pensiju likumā gan izraisījuši kaislību vētru parlamentā.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Erii
    0

    Erii

    Urrā! Tad jau valdībs kungiem arī pieaugs! pensionāriem pa 10 eiro.....kungiem...kungiem.....diktam tak strādā..1000 takā ajadzetu....

    11.03.2016 09:48

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas