Mūžībā aizgājis leģendārais Dziesmu un deju svētku virsvadītājs Uldis Žagata

0 komentāri

Trešdienas vakarā mūžībā aizgājis izcilais un leģendārais latviešu horeogrāfs, dejas pedagogs, kā arī Dziesmu un deju svētku virsvadītājs Uldis Žagata.

“Uldis Žagata ir latviešu dejas brīnumputns. Viņš ar savu daiļradi iezīmējis veselu laikmetu skatuves dejā. Žagata nekļuva par princi uz Operas un baleta teātra skatuves. Tur savās temperamentīgajās ar Aiju Baumani dejotajās raksturdejās viņš drīzāk palika brašais tēvadēls. Toties latviskajā skatuves dejā viņš kļuvis par nekronētu karali,” savā Facebook profilā raksta horeogrāfs Egils Polis.

Uldis Žagata dzimis 1928. gadā Valmierā. 1948. gadā viņš absolvēja Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu. Sākot ar četrdesmito gadu vidu, vairāk nekā divdesmit gadu viņš bija arī operas un baleta teātra solists.

No 1963. līdz 1968. Žagata bija tautas deju ansambļa “Dancis” mākslinieciskais vadītājs un pēcāk dibināja valsts deju ansambli “Daile”, ko vadīja to līdz pat 1989. gadam.

1975. gadā viņš kļuva par Limbažu rajona Deju svētku virsvadītāju. Žagata bija Latvijas Deju svētku virsvadītājs (1970. – 1975., 1980.), kā arī mākslinieciskais vadītājs (1985.).

1997. gadā Žagata saņēma Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka apbalvojumu un kļuva arī par Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiātu. Leģendārais horeogrāfs bija arī XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Goda virsvadītājs.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas