Mūžībā aizgājis aktieris Aivars Siliņš

0 komentāri

10. aprīlī pēc ilgstošas cīņas ar ļaunu slimību mūžībā aizgājis Dailes teātra aktieris Aivars Siliņš, informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Aivars Siliņš dzimis 1947. gada 12. oktobrī Bauskas rajona Vecumnieku ciemā. 1971. gadā beidzis Dailes teātra 4. studiju, vienlaicīgi iegūstot Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē Profesionālā teātra un kino aktieris. Bet uz skatuves kāpts jau 1966. gadā. Pirmā loma – Viktors Tretjakovs A. Fadejeva Jaunajā gvardē, pēdējās – Andreja loma iestudējumā Ērtas dzīvošanas mirklīši (2014) un grāfa Riversa, Elizabetes brāļa loma izrādē Ričards III (2014). Kopumā nospēlēts ap 100 lomu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aivars Siliņš bija arī režisors – veidoti četri iestudējumi pašiem mazākajiem skatītājiem. Kā diplomēts kinoaktieris filmējies vairāk nekā 25 filmās gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Atpazīstamākās kino lomas – filmās Ceplis (1972), Melnā vēža spīlēs (1975), Īsa pamācība mīlēšanā (1982). Pēdējā filma – Džimlai Rūdi rallallā (1014).

Aktieris Aivars Siliņš visu mūžu bija īsts darbaholiķis, spēka un enerģijas pārpilns zinātkārs cilvēks, kurš absolūti ignorēja likteņa triecienus un līdz pēdējam mirklim spēja rast sevī spēku, lai būtu kopā ar sev tuviem cilvēkiem ne tikai ģimenē, bet arī teātrī.

Dailes teātris izsaka visdziļāko līdzjūtību aktiera tuviniekiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas