Muzeju naktī pirmo reizi būs skatāms slepens padomju laiku bunkurs

1 komentārs

Muzeju nakts ietvaros alus darītavas Aldaris teritorijā būs apskatāms līdz šim neredzēts padomju laiku bunkurs. 900 sekundes devās turp, pirms tas tiek parādīts plašākai publikai.

Līdz šim pagājušā gadsimta 80. gados būvētajā pazemes bunkurā uzņēmuma Aldaris teritorijā retu reizi viesojušies vien paši darbinieki. Savulaik tas būvēts visļaunākajam scenārijam – gadījumam, ja izceltos atomkarš un tad tur varētu patverties daļa uzņēmuma darbinieku. Kopš bunkura uzcelšanas tajā nav notikuši nekādi pārbūves darbi, un tas palicis pilnībā neskarts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Tajā laikā uzņēmumā strādājuši ap 400 darbinieku, bet nav zināms, cik daudziem bunkurā būtu pieticis vietas. Tomēr te ir divas lielākas telpas, vienā no tām notikušas arī darba drošības mācības.

Tikai pirms nedēļas šajās telpās tika ielaisti arī pētnieki. Trīs Stūra mājas vēsturnieki safotografējuši šeit sienas uzrakstus, tagad tos apkopo un sola par tiem plašāk pastāstīt Muzeju naktī, kad noteikti atrisināsies vairākas vēsturiskas intrigas. Ir arī pirmās palīdzības punkts, vieta pārtikas uzglabāšanai, tualetes un pavisam noslēpumaina šahta…

Uz sienām ir evakuācijas plāni, un instrukcijās krievu valodā paskaidrots, kā rīkoties traumu gadījumā un kā, piemēram, izgatavojams sejas aizsargs pret putekļiem, un kā lietojama gāzmaska. Tās lielā skaitā atrodamas abās bunkura telpās.

No 80. gadiem neskartas somās glabājas arī dažādas zāles. Ir bijis padomāts arī par izklaidēm – vienā stūrī atrodams plašu atskaņotājs. Taču turpat netālu arī sakaru iekārtas saziņai ar ārpasauli.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • dore
    0

    dore

    vai tad \Griizinkalnaa arii nav taads bunkurs ???ar durviim dzelzs saredzamaam

    22.05.2016 17:05

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas