Muitas pārvalde par 10 000 eiro iegādājas trīs suņus

0 komentāri

Latvijas Muitas pārvalde par gandrīz 10 000 eiro Nīderlandē iegādājusies trīs suņus. To uzdevumus būs meklēt narkotikas un kontrabandas cigaretes. Daudziem šķiet, ka par četrkājainajiem likumsargiem, kuri vēl nemaz nav apmācīti, ir pārmaksāts… Muitā tam nepiekrīt un apgalvo: nākotnē suņi ieguldīto naudu atpelnīs ar uzviju.

Vācu aitu šķirnes suns Nassans uz Latviju no Nīderlandes atceļojis ar vēl diviem topošajiem četrkājainiem likumsargiem. Visi ir aptuveni gadu, pusotru veci, bez profesionālajām iemaņām. Suņi pagaidām iejūtas jaunajā vidē, labprāt dauzās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tuvāko mēnešu laikā suņiem paredzēts intensīvs mācību kurss narkotiku un kontrabandas cigarešu meklēšanā. Nākamā gada sākumā tiem jau būs jāsāk pildīt dienesta pienākumus muitas kontroles punktos Latgalē un Kurzemē. Muitas pārvaldes darbinieki stāsta, ka suņu izvēle ir sarežģīts process. Specializētā suņu audzētavā Nīderlandē testēti desmitiem suņu, līdz šie trīs atzīti par piemērotākajiem specifisku dienesta pienākumu pildīšanai.

Tikmēr daļā sabiedrības uzjundījušas šaubas vai 9800 eiro par trīs suņiem ir adekvāta cena. Daudzi uzskata, ka pērkot tepat Latvijā sanāktu lētāk. Muitas pārvaldē skaidro, ka izsludinātajā iepirkumā pieteicās tikai viens pretendents Nīderlandē, kas specializējas dienesta suņu audzēšanā. Latvijā šādas suņu audzētavas nav.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes teju 10 000 eiro vērto pirkumu apsprieduši arī Saeimas deputāti. Nekādu šaubu par cenas adekvātumu neesot. Muitā patlaban dienesta pienākumus pilda 39 suņi. Tie ir apmācīti narkotiku, tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanā. Patlaban ir izsludināts vēl viens iepirkuma konkurss trīs suņu iegādei. Pieteikšanās noslēgsies novembra sākumā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas