Mīlīgs video: kādi ir jauno pirmklasnieku sapņi un cerības?

0 komentāri

Turpinot gadiem piekoptu tradīciju, LNT arī šī jaunā mācību gada sākumā apciemoja pašus mazākos skolēnus, kuriem skolas dzīve tikai tagad pa īstam sākas. Ko viņi sagaida no skolas un skolotājiem, vai klases sols nav par cietu, par ko viņi sapņo kļūt, kad būs pieauguši un arī – kāpēc vispār ir jāmācās?

Nākamie ārsti, zinātnieki, sportisti, frizieri, policisti, ugunsdzēsēji un daudz kas cits. Tikai septiņus gadus veci, bet jau spriež kā lieli onkuļi un tantes, kas skaidri zina, ko dzīvē grib sasniegt un, lai iecerētais īstenotos, tagad atliek kāpt zināšanu kalnā. To, ka jāmācās, lai būtu gudrs – zina visi. Tāpat kā to, kā gudrību dzīvē izmantot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skolotāja par savu audzināmo klasi saka – mūsdienu pirmklasnieks ir jau ļoti zinošs. Turklāt vairāk pat zināt gribošs. Lasīt un rakstītprasme nebūt neatspoguļo bērna varēšanu vai zināšanu pakāpi. Viņš var knapi burtot vai mācēt rakstīt vien drukātajiem burtiem, taču viņš ir spējīgs jau izdarīt secinājumus par dzīvi, runāt par procesiem valstī un pasaulē.

Sapņojot par savu nākotnes profesiju, nenoliedzami liels iedvesmas avots bērnam ir viņa vecāki un vecvecāki. Ietekme, protams, ir arī TV ekrānā redzētajam. Protams, izvēle vienai vai otrai profesijai par labu atkarīga no paša interesēm – kas patīk, kas aizrauj. Un ne vienmēr noteicošā ir nauda, cik daudz konkrētajā profesijā var nopelnīt, bet gan nesavtīga vēlme darīt labu darbu un kādam palīdzēt.

Visticamāk, jau pēc gada, pieciem un, kad skola tiks beigta, šie mazie prātvēderi jau domās citādāk. Bet šobrīd sapņot nevienam nav liegts.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas