Migrants, muslimi, melnais? Un kā tu sauc bēgļus, ja raksti interneta komentāru?

0 komentāri

Karš, migrants, imigrante, ierocis, melnais, slikts, policija – šie ir atslēgas vārdi, kas pēdējā laikā visbiežāk atrodami interneta komentāros.

Šāda aina komentāros interneta portālos atklājas, analizējot 11. septembri jeb dienu, kad Latvijā ”karstākā” ziņa bija par papildu bēgļu uzņemšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Klāvs Sedlenieks, sociālantropologs, pētījuma idejas autors:

Tādi nicinošie vārdi kā “muslimi” un “melnais” parādās biežāk, un, ja paskatās, kādos kontekstos tie tiek lietoti, tad tie visi izskan ļoti negatīvā gaismā un saistībā ar diezgan lielu agresivitāti.

Skaties foto:

Līdz pat 24. septembrim bijis vērojams lielāks agresīvo komentāru pacēlums.

Tikmēr interneta auditorijas pētnieki secina, ka arvien biežāk ziņas lasa nevis datorā, bet gan viedtālruņos. Šovasar atšķirībā no iepriekšējiem gadiem atvaļinājuma laikā datori kapitulē telefonu priekšā.

Linda Egle, SIA Gemius Latvia vadītāja:

Nevarētu teikt, ka tiek laiks tērēts vairāk, tas drīzāk tiek sadalīts pa dažādām platformām. Tendence ir tāda, ka no rīta cilvēks pamostas un skatās telefonā visas ziņas, tad pa dienu pamazām pāriet uz datoriem, un vakarā vai nu telefons kā pirmā izvēle, vai arī planšetdators.

Video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas