Latvijas Valsts ceļu meteoroloģiskās kameras cieš no vandaļiem

0 komentāri

Turpina pieaugt satiksmes intensitāte uz Latvijas ceļiem, un visaktīvāk vēl aizvien izmantots ceļš Rīga-Bauska-Grenctāle un Baltezers-Saulkalne. Tas secināts pēc mērījumiem, ko ik dienas fiksē kameras uz Latvijas galvenajiem ceļiem. Ko vēl tās mēra un cik bieži tās iekāro arī garnadži – par to LNT 900 sekunžu sižetā.

Šobrīd visā Latvijā uz valsts galvenajiem autoceļiem ir izvietotas 56 meteoroloģiskās stacijas, kuras, iespējams, būs pamanījuši arī autovadītāji. Taču tā ir tikai aisberga redzamā daļa, virkne dažādu sensoru izvietoti pašos autoceļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz šā balsta atrodas ne tikai meteoroloģiskā stacija, bet arī satiksmes skaitītājs, fotokamera, sensors gaisa temperatūras, nokrišņu un arī vēja virziena un stipruma mērīšanai.

Tas nozīmē, ka īpaši karstās dienās var noteikt ierobežojumus, cik smagas automašīnas drīkst ceļu izmantot. Taču līdz šim vēl šādu brīdinājumu vēl nav gadījies izplatīt.

Galvenais mērījumu mērķis ir satiksmes drošība, jo sevišķi aukstajā laikā. Turklāt jebkurš autovadītājs tiešsaistē jebkurā laikā var aplūkot, kādā stāvoklī ir ceļš, kāda ir tā temperatūra un kāds ir vidējais ātrums uz ceļa. Neizpaliek arī situācijas, kad šīs kameras nozog vai izdemolē vandaļi, radot zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Turklāt kameras tiek zagtas tieši pierobežā, un Latvijas Valsts ceļu pārstāvji pieļauj, ka to pastrādājuši cilvēki, kuru dosjē jau ir pa kādam noziegumam un kuri baidās, ka tos šādā veidā varētu identificēt.

Nākotnē plānots, ka meteoroloģiskās stacijas varētu parādīties arī uz reģionālajiem ceļiem.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas