Mednieki: cūkas jūtas kā mājās un saprot, ka viņas pilsētā netiek medītas

0 komentāri

Pilsēta pamazām izspiež dabu vai varbūt tomēr otrādi? Šonakt Rīgā Juglas mikrorajonā aculiecinieki savos telefonos iemūžinājuši vismaz desmit mežacūkas, kuras skrien pāri Brīvības gatvei.

Pagājušā gada nogalē jau ziņojām, ka Juglas nomaļāko nostūru iedzīvotājus apsēdušas mežacūkas, ar kurām nav iespējams cīnīties. Tās galvenokārt manītas klusajā rajonā aiz Sporta un pedagoģijas akadēmijas, Pakalniešu ielas apkārtnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Toreiz par cūku apciemojumiem dienesti īpaši neuztraucās, vien solīja tās kādudien izķert, jo šaudīties pilsētā ir aizliegts.

Tā arī viss noklusa, līdz šonakt, nu jau uz Rīgas galvenās ielas – Brīvības gatvē – aculiecinieki iemūžinājuši vismaz desmit cūku lielu baru. Turklāt pulksteņrādītāji vēl nebija pāri pusnaktij.

Izrādās teju vai visi Brīvības gatves 357. nama iedzīvotāji redzējuši šos dzīvniekus – viņi te kopā ar lapsām nāk mieloties pie atkritumu konteineriem, kā arī apēd zem dzīvokļu logiem kaķiem atstāto barību un zem ozoliem sakritušās pērnās zīles.

Pieredzējuši mednieki stāsta, ka cūkas šeit jūtas kā mājās un saprot, ka viņas pilsētā netiek medītas, tāpēc paliek arvien drošākas. Taču tas gan nenozīmē, ka ir izzuduši dzīvnieciskie instinkti. Tie jebkurā brīdī var parādīties, tāpēc mežacūku filmēšana un fotografēšana no tuvas distances var būt bīstama un ir vērts uzmanīties.

Ja tomēr gadās, ka no cūkas jāmūk, Juris iesaka gluži vienkāršu metodi – kāpt uz paaugstinājuma – rāpties kokā, līst uz kādas mašīnas jumta vai ieskriet kāpņu telpā. Pilsētvide piedāvā daudz variantu, kā paglābties. Mežā ir tikai divas iespējas – vai nu šaut, vai rāpties kokā.

Jāpiebilst, ka cūku bari vairākkārt manīti ne vien Juglā, bet arī citos rajonos – Rumbulā, Imantā un Zolitūdē, kā arī Vecmīlgrāvī, kur 2012. gada nogalē pašvaldības policistiem izdevās iemūžināt pat 40 cūku lielu baru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas