Mediķi: bērni jāuzmana; aizvien biežāki gadījumi ar norītiem svešķermeņiem

0 komentāri

Pēdējo nedēļu laikā būtiski pieaudzis to pacientu skaits, kuri ieelpojuši vai norijuši svešķermeņus, pavēstījusi Bērnu slimnīcas Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece. Ja Bērnu slimnīcas Endoskopiju dienestā svešķermeņa iespējamai evakuācijai vidēji nonāk viens pacients nedēļā, tad šo trīs nedēļu laikā tie bijuši jau desmit bērni. Turklāt visi šie svešķermeņi ir definējami kā īpaši bīstami. Elpceļos konstatētas tāfeles piespraužamās adatas un pildspalvas gals, auskars, barības vadā – ass kulons, bet zarnu traktā – magnēti un baterija.

Endoskopijas dienesta vadītāja Ilze Briuka uzsvēra, ka vairumā gadījumu tie ir bijuši mazi bērni – vecumā no 11 mēnešiem līdz trim gadiem, taču ar tāfeles adatām un pildspalvām šoreiz neuzmanīgi bija rīkojušies tieši pamatskolas vecuma bērni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai no elpceļiem vai gremošanas trakta evakuētu svešķermeņus, pacientam ir jāveic augsta riska endoskopisks izmeklējums vispārējā anestēzijā un pacientu aprūpē jāiesaistās lielai mediķu komandai, ieskaitot anesteziologus, endoskopistus, bērnu ķirurgus, bērnu māsas, skaidroja Briuka.

Viņa uzsvēra, ka gadījumā, ja ir redzēta aizrīšanās epizode vai tikai aizdomas par ieelpotu vai norītu svešķermeni, bērns obligāti un nekavējoties jāparāda ārstam.

Mediķi vecākus aicina neatstājat bērnus bez uzraudzības un īpašu uzmanību bērniem pievērst, atrodoties bērniem neierastā vidē. Tāpat vecākiem būtu atkārtoti jāpārbauda, vai rotaļlietas, ar kurām spēlējas bērni, ir viņa vecumam atbilstošas, vai tās nesatur viegli noņemamas mazās detaļas, baterijas vai magnētiņus. Arī zīmuļu, flomāsteru un pildspalvu drošai lietošanai ir savs ierobežojošs vecums, atgādina mediķi.

Tāpat vecākiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība tam, vai bērns saņem savam vecumam atbilstošu ēdienu, kuru viņš var viegli sakost un norīt. Vienlaikus svarīgi ir pievērst uzmanību ēšanas paradumiem, norāda speciālisti.

Katru gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā nonāk aptuveni 70 bērni ar svešķermeņiem gremošanas traktā, vidēji 40 bērni ar svešķermeņiem elpceļos un tiek fiksēti ap desmit gadījumiem, kad svešķermenis nonācis acīs vai ausīs. No visiem gadījumiem 2% svešķermeņu ir tieši baterijas. Šī gada aprīlī, norijot podziņbateriju, bojā gāja 1,8 gadus vecs bērns.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas