Mazliet maģiski! Kristīne Garklāva dodas tuvāk pie zvaigznēm!

0 komentāri

LNT žurnāliste un moderatore Kristīne Garklāva ceturtdienas rītā devusies, uz, iespējams, romantiskāko vietu Rīgā – astronomisko torni, no kura skaidrā laikā var vērot zvaigznes.

Zvaigznes slēpj ārkārtīgi daudz noslēpumu, un par tiem vairāk zina stāstīt Ilgonis Vilks, kuru var dēvēt par galveno zvaigžņu pētnieku Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš skaidro, ka astronomiskajā tornī atrodas teleskops, un tur jebkurš cilvēks var nākt skatīties debess spīdekļus. Tas iespējams tad, kad ir skaidras debesis – mākoņainā laikā pat teleskops nepalīdzēs un zvaigznes redzēt nevarēs.

Savukārt ziemeļblāzmas vērošanai gan nepieciešams plašums, kur ir tumšākas debesis. Ziemeļblāzmu medniekiem Vilks iesaka doties ārpus Rīgas, tuvāk pie jūras.

Video!

Foto: viena no spilgtākajām ziemeļblāzmām Latvijas vēsturē fotogrāfu skatījumā

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas