Mazdārziņu “romantika” jeb Rīgā ir vietas, kur policija un glābēji spēj piekļūt tikai ar lielām mokām

0 komentāri

Galvaspilsētā joprojām ir vairākas vietas, kurās operatīvie dienesti – ugunsdzēsēji vai policija – var nokļūt ar lielām grūtībām. Pēc ugunsdzēsēju sacītā, pašvaldības vienaldzības dēļ sadeg ne tikai mazdārziņu mājiņas, bet tiek zaudētas arī dzīvības.

Rumbulā, Mazdārziņu teritorijā, ugunsdzēsējiem ar operatīvo transportu nokļūt ir grūti. Ceļi ir tik šauri, ka pat ar vieglo automašīnu tikt nav vienkārši – viegli pārvietoties ir cilvēkiem un kaķiem. Kad kļūst auksts un īpašnieki pamet dārziņus, bezpajumtnieki tos pārņem un bieži vien izraisa ugunsgrēkus. Ugunsdzēsēji saņem vairākus šādus izsaukumus mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rumbulas mazdārziņu īrniece Tamāra vēlajā rudenī un ziemas mēnešos šeit viena pati nemaz nerādās – brauc kopā tikai ar kaimiņiem no blakus mājiņām, jo nekad nevar zināt, kas tevi šeit sagaidīs.

No Mazdārziņu teritorijām, kādas Rīgas reģionā ir vismaz 14, aukstajā laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņem desmitiem izsaukumu. Praktiski neizbraucamajās ielās operatīvais transports nevar iebraukt.

Rīgas ilgtspējīgā attīstības jaunajā stratēģijā līdz 2030. paredz saglabāt ģimenes dārziņus kā pagaidu zemes izmantošanas vietu, stāsta Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā. Šobrīd mazdārziņus var izmantot garākais termiņš – 9 gadus, taču tas nav galīgais termiņš.

Tas nozīmē, ja pieprasījuma dēļ apbūves mazdārziņu teritorijās nebūs, tad pašvaldība atkal un atkal pagarinās termiņus to izmantošanai un situācija ar operatīvā transporta piekļuvi agri vai vēlu būs jārisina. Tas jādara katrai izpilddirekcijai atsevišķi un jau tagad skaidrs, ka paplašināt ceļus šajās vietās nebūs lēti. Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests plāno šo jautājumu tuvākajā laikā pārrunāt ar Rīgas pašvaldību.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas