Mazākumtautību skolā nelikumīgi vāc naudu pasākumam

0 komentāri

Kādā mazākumtautību skolā Rīgā dienasgrāmatā vecākiem tiek līmētas lapiņas ar aicinājumu nodot naudu – 20 eiro – par Jaunā gada pasākumu. Likums paredz, ka Latvijā skolām ir liegts vākt līdzekļus no vecākiem, turklāt paziņojums dienasgrāmatā ir krievu valodā.

Inita Juhņēviča, Izglītības kvalitātes Valsts dienesta vadītāja:

Pirmkārt, šī ir mazākumtautību skola un šajā skolā tiek īstenotas tikai mazākumtautību programmas – mani izbrīna, ja šis vecāks neizprot, kāpēc dienasgrāmatā vecāku zīmīte ir krievu valodā – vecāki saziņai var izmantot tādu valodu, kādu vēlas.

Tas, kas rada bažas zīmītē, ir tas, ka vecāki šo ziņu, ka jāvāc nauda Ziemassvētku pasākumam, ievieto skolēnu dienasgrāmatā, kas ir obligāts dokuments. Šeit parādās, ka naudas vākšanā tiek iesaistīta izglītības iestāde. Tas, protams, nav labi un neatbilst normatīvajiem aktiem. Skolotāji nedrīkst no vecākiem vākt nekādu naudu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas