FOTO: Marihuānas dekriminalizāciju publiski ierodas atbalstīt vien pāris desmiti cilvēku

0 komentāri

Šodien Rīgā sarīkotajā pasākumā marihuānas dekriminalizācijas atbalstam 4:20, kas bija piesaistījis plašu interesi sociālajos tīklos, bija ieradušies vien pāris desmiti cilvēku, pārsvarā jaunieši.

Vairākiem pasākuma dalībniekiem rokās ir plakāti ar uzrakstiem – Par marihuānas dekriminalizāciju un Happy 4:20, bet Doma laukuma vidū tiek rīkota īpaša tējas ceremonija. Viens no pasākuma dalībniekiem pastāstīja, ka 4:20 ir kods, kas figurē Kalifornijas protokolos, kas saistīti ar kaņepju izmantošanas noziegumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pasākuma dalībnieki norāda, ka viņi vēlas, lai viņos ieklausītos sabiedrība un Saeima. Pasākums tiekot rīkots, lai panāktu atbalstu referendumam par marihuānas dekriminalizāciju.

Kā pastāstīja pasākuma dalībnieki, sociālajos tīklos akcijai bija pieteikušies gandrīz 600 cilvēku, bet ieradušies ir tikai daži desmiti, jo cilvēkiem varētu būt bail riskēt ar savu darba vietu un viņi nav gatavi par šo ideju iestāties publiski.

Pasākums notiek mierīgi. Tas piesaistījis gan garāmgājēju, gan mediju interesi. Sapulces norisi uzrauga policisti. Pasākumu Rīgas domē bija pieteicis Zamšids Turdibajevs.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā. Portālā Manabalss.lv šī iniciatīva tika ievietota 2012. gada 23. janvārī. Parakstu vākšana ilga vairāk nekā divus gadus.

Iniciatīvas autors Āris Ābele aicināja atbalstīt ierosinājumu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām, personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas