Marihuāna Latvijā netiks dekriminalizēta, lemj Saeimas komisija; vēl to vērtēs visi deputāti

5 komentāri

Šodienas Saeimas iesniegumu komisijas sēdi var dēvēt par marihuānas kaitīgās ietekmes uz cilvēka veselību mācību stundu – tajā vienbalsīgi tika noraidīta desmit tūkstošu iedzīvotāju parakstīta iniciatīva dekriminalizēt marihuānas lietošanu.

Iniciatīva komisijā tika vienbalsīgi noraidīta, bet par to vēl būs jābalso Saeimai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēlme atcelt sodu par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu nelielos apjomos ir cīņa par bērnu dvēselēm, pauda Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Viņš akcentēja, ka valstīs, kur marihuāna dekriminalizēta, tās lietotāju skaits pieaug, it īpaši jauniešu vidū. “Tas ir tieši tik pat efektīvi – dot jaunietim parakstīties par narkotiku dekriminalizāciju, kā likt grieķim parakstīties par to, ka es nekādā gadījumā negribu atdot parādus. Viens pret vienu,” sacīja P. Apinis.

Savukārt pārliecināt otrdien sanākušos deputātus par marihuānas pozitīvo ietekmi mēģināja Medicīnas fakultātes studente. “Mēs varam tikpat labi runāt par alkohola ietekmi uz smadzenēm, tur ir daudz vairāk, masīvāk un apjomīgāk šie epidemioloģiskie dati, kādā veidā tieši šī substance ietekmē. Kaut kā par to netiek tik skaļi runāts,” sacīja Paula Zubakina, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes 5. kursa studente.

82% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta marihuānas dekriminalizāciju

Tikai 14% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atbalsta ideju par marihuānas legalizāciju.

Absolūtais vairākums jeb 82% to neatbalsta. Vēl 4% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Skaties video!

5 komentāri

TOP komentāri

 • Ziedonis
 • Edgars Pauls
  0

  Edgars Pauls

  ps. un strādāt, lai saprastu un mainītu savu personību atbilstoši personīgai un kolektīvai labklājībai

  08.07.2015 18:29

 • Edgars Pauls
  0

  Edgars Pauls

  PS. rakstā minētie argumenti nekādi neparāda marihuānas iespējamo kaitīgumu nedz personīgi, nedz sociāli un man šķiet diezgan absurdi. tas, ka vairāk cilvēku lieto zāli, kur tā legalizēta... die3zgan loģiski. 2. jaut'ājums ir par pieaugušajiem, nevis jauniešiem un bērniem vai zīdaiņiem - tas būtu jāizskata atsevišķi. 3. krimilālsoda atcelšana absolūti nekādā gadījumā nav salīdzināma ar izvairīšanos no atbildības un parādsaistībām, drīzāk otrādi, jo marihuāna vqar likt cilvēkam saredzēt savu zemapziņas pusi, kas mēdz būt nepatīkams process, jo mēs taču visi savas rīcības un domas parasti uzskatam par loģiskām, labām, ētiskām un pareizām, bet kad viens otru satiekam aci pret aci, izrādās, ka visi esam savā ziņā nejauceņi vai augstprātīgi idioti, kas nevēlas ieklausīties citu viedokļos. marihuāna ļauj tādas lietas saskatīt un analizēt.

  08.07.2015 18:26

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas