“Man joprojām nāk asaras” – jauniete atzīst, ka tikai tagad apjautusi no nozīmē leģionāru piemiņas diena

0 komentāri

Kritušo leģionāru piemiņu šodien pieminēja arī Lestenē. Tur, atšķirībā no gājiena pie Brīvības pieminekļa, ļauts piedalīties arī valsts amatpersonām, tāpēc Lestenes Brāļu kapos pulcējās gan politiķi, gan leģionāri, viņu radinieki un piemiņas turētāji.

Dzīvi palikušo leģionāru ar katru gadu kļūst arvien mazāk. Viņu vecums šobrīd sniedzas pāri 90 gadu slieksnim. Taču kaujas laukā piedzīvotais vēl spilgtā atmiņā, tāpat kā atmiņas par kritušajiem.

Lestenes Brāļu kapos guldīti vairāk nekā tūkstotis leģionāru. Piemiņas plāksnēs iegravēti vēl 18 tūkstoš cīnītāju vārdi. Viņu atdusas vieta nav zināma. Tādas ir kara sekas. Taču pieminēti viņi tiek visi – par savas dzīvības atdošanu Tēvijas labā.

Arī jaunā paaudze ar lielu interesi klausās sirmgalvjos. Latvijas Universitātes studentes atzīst šodien aizpildīts balts plankums vēstures zināšanās. Ja satiec īstu cilvēku, kas stāvējis uz frontes līnijas, mainās attieksme un izpratne par notikušo.

Foto

“Es tikai nesen esmu sapratusi, ko tas vispār nozīmē, un man nekad nav bijusi izpratne par to, kas ir leģionāri. Es visu dienu raudu, man joprojām nāk asaras. Viņi stāsta, kad viņi ir bijuši tajā laukā un viņiem draugs krīt. Es to nevaru iedomāties,” emocionāli stāsta studente Sandra Grosberga.

Tieši jaunākās paaudzes izglītošanai ir būtiska loma, norāda leģionārs Gunārs Stefans: “Galvenais, man šķiet, jaunie jāpaceļ, kā teica mācītājs – Zemessardzē jāstājas. Tur apgūst pirmo mācību un tās patriotu jūtas cilvēkam. Jaunajai paaudzei ir jāstāsta par leģionāriem.”

Lai gan pasākumu Lestenē uzrauga vairāki desmiti policistu, atšķirībā no norisēm Rīgā, šeit kā ik gadu viss notiek mierīgi bez protestētājiem.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas