Mamma: Jo kritiskāks ir slimnieka stāvoklis, jo ciniskāka ir valsts attieksme

0 komentāri

Tikko savākta nauda Dāvja Januša ārstēšanai, un atkal – klāt kārtējā ziedojumu akcija smagi slimiem bērniem. Šāda prakse rāda, kas slimo bērnu veselība nav Latvijas valsts prioritāte. ” Man ir skarba dzīves pieredze, secinājums ir ļoti vienkāršs, jo kritiskāks ir slimnieka stāvoklis, jo ciniskāka ir valsts attieksme pret šo cilvēku. Es zinu, cik tas ir diskriminējoši, jo slimo bērnu aprūpe ir pieejama tikai Rīgā. [..] Mediķi brauc pie mums, bet viņi vāc ziedojumus degvielai,” tā šovakar LNT raidījumā Dombura studija, komentējot šā brīža situāciju, norādīja smagi slima bērna mamma, ziedojumu saņēmēja, Inese Belicka.

Raidījuma gaitā vairākkārt tika akcentēts tas, ka Latvijā veselības aprūpe ir diskriminēta. Smagi slimajiem bērniem ārsti pieejami tikai Rīgā. Aktuāls jautājums, kāpēc tā, un ko darīt tiem vecākiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Vecākam jāzvana ārstam, ja slimam bērnam izkrīt kāds orgāns, tie nav šausmu stāsti, tā ir ikdiena,” raidījuma gaitā atzina Inese Belicka.

Labklājības ministrs Uldis Augulis raidījuma gaitā solījās noskaidrot, kāpēc šāda situācija ir radusies.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas