Mākslas un mūzikas skolu pedagogi zaudētājos – viņiem uz algu pielikumu pagaidām necerēt

0 komentāri

Mākslas un mūzikas skolu pedagogiem atalgojums līdz šim tika rasts Kultūras ministrijas budžetā. Ministrija norāda, ka tai nav līdzekļu, lai līdzīgi kā citiem pedagogiem no 1.septembra algas celtu arī šo skolu skolotājiem. Līdz ar to – kamēr citiem atalgojums pieaugs, viņiem paliks līdzšinējais.

Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi gatavojas eksāmeniem. Mūzika šeit pedagogiem ir dzīvesveids un viņi bieži vien nemaz skaļi nav
Tomēr skolotājs Māris Vēriņš ir pārliecināts, ka par katru darbu ir jāsaņem pienācīgs atalgojums un pašreizējais jaunos profesionāļus uz skolu nevilina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr daudz bažīgāks ir Pāvula Jurjāna mūzikas skolas direktors Viesturs Mežgailis. Viņš neizslēdz, ka kāds no skolas pedagogiem pēc 1.septembra varētu dot priekšroku darbam vispārējā izglītības skolā, jo tur samaksa par zemāko likmi pieaugs līdz 680 eiro, bet te paliks vecā – 420 eiro.

Arī Kultūras ministrijā LNT Ziņām norādīja, ka pedagogiem atalgojums ir jānosaka pēc vienotiem principiem un kultūrizglītības nozares skolās strādājošos pedagogus nedrīkst nostādīt sliktākos apstākļos. Tomēr tam nepieciešamie nepilni četri miljoni eiro nozares iekšienē neesot atrodami.

Kultūras ministrijas paspārnē ir 14 kultūrizglītības skolas un divas pašvaldību skolas, kurām ministrija ir dibinātāja. Skolēnu skaits tajās – pretēji demogrāfijas rādītājiem – turpina pieaugt.

Foto

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas