Mākslas muzejs pēc remonta atgūst savu agrāko spozmi. Apmeklētājus gaida pārsteigumi!

0 komentāri

Vēsturiska ēka jaunā izpildījumā. Šādi Nacionālās mākslas muzeja darbinieki raksturo vēsturiskā muzeja nama rekonstrukciju. Tā atjaunošana ilga divarpus gadus un izmaksāja gandrīz 30 miljonus eiro. Greznais nams ne tikai atguvis seno laiku spozmi, bet arī kļuvis mūsdienu laikmetam piemērotāks.

Pirms 110 gadiem celtā ēka ir Baltijā pirmais nams, ka būvēts īpaši muzeja vajadzībām. Pēc rekonstrukcijas tas ieguvis jaunu elpu – senais saplūdis ar laikmetīgo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Restauratori veikuši smalku darbu, atjaunojot sienu krāsojumus, telpu greznojumus un grīdas. Savukārt pats muzejs kļuvis ne tikai greznāks un spodrāks, bet arī pieejamāks. Piemēram, būs pieejama līdz šim plašākai publikai slēgtā bibliotēka.

Krišjāņa Valdemāra ielas nams ir mājvieta tikai nacionālajai mākslai. Pastāvīgā ekspozīcija būs līdzīga kā iepriekš, bet mainīsies izkārtojums. Klāt nāks arī 20.gadsimta otrās puses mākslas darbi. Vēl viens jauninājums ir iespēja uzkāpt muzeja pašā augstākajā punktā – bēniņos. Bēniņu un kupola telpas apmeklētājiem atvērtas pirmo reizi. Tās kalpos kā jaunas izstāžu zāles.

Papildinājums ir jumta terases – mākslas baudītāji varēs paskatīties uz Rīgas panorāmu no vēl neredzēta skatu punkta. Cita pasaule paveras arī pazemē. Šeit mājvietu radis muzeja krājums, kas iepriekš bija samilzusi problēma.

Pagaidām vēl grandiozajā ēkā turpinās remontdarbi, bet apmeklētājiem būs dota reta iespēja aplūkot padarīto – muzejs būs pieejams uz trim atvērto durvju dienām. Priekšā gaidāms vēl kāds īpašs pasākums – sevišķā kārtībā ekspozīcijā atgriezīsies arī slavenā Teodora Zaļkalna Cūka.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas