FOTO: Ķengaragā ASV un Latvijas karavīri kopīgi desantējas no helikopteriem

1 komentārs

Rīgas centrā ar ASV armijas helikopteriem šodien tika izsēdināts speciālo uzdevumu karavīru desants. Aizsardzības ministrijā paskaidroja, ka vairākos lidojumos virs Daugavas militāristi apguva sadarbības prasmes, desantējoties ūdenī. Šīs mācības raisīja arī lielu iedzīvotāju interesi.

Pirmie helikopteru lidojumi bija jau sadzirdami agri no rīta. Lidaparāti pie Dienvidu tilta atlidojuši ap 9.00 no rīta, tad sekoja sagatavošanas darbi: tika pārbaudīta tehnika, ar motorlaivām apsekota ūdens tilpne un desanta grupas izgāja instruktāžu. Mācībās vienlaikus piedalījās divi helikopteri – viens veda desanta grupu, otrais piesedza pirmo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aizsardzības ministrijā skaidroja, ka šī treniņa galvenais uzdevums bija Latvijas un ASV speciālo spēku sadarbības veicināšana, kā arī resursu savietojamības pārbaude. “Šodien Rīgā virs Daugavas, apmēram no Dienvidu tilta līdz Saules akmenim, notika ASV un Latvijas speciālo uzdevumu vienību karavīru mācības – neliels treniņš. Tās nebija lielas mācības, bet vienības treniņš, kura laikā karavīri uzlaboja savstarpējo sadarbību un savietojamību,” skaidro Aizsardzības ministrijas pārstāve Daina Ozoliņa.

Mācībās piedalījās ap 20 karavīru no Latvijas un ASV speciālo uzdevumu vienībām. Karavīri veica vairākus lidojumus virs Daugavas un, protams, desantējās ūdenī.

Novērot specvienības kareivju mācības bija sanākuši gan daudzi vietējie Ķengaraga iedzīvotāji, gan garāmbraucēji, kas bija apstājušies uz tilta un vēroja negaidīto skatu.

”Redzam, ka mūsu bruņotie spēki trenējas. Veic un apgūst jaunas iemaņas. Ļoti patīkami. Jūtamies drošāk savā zemē,” tā aculiecinieks Jānis.

Aizsardzības ministrijā norāda, ka tas pagaidām ir bijis pirmais šāda veida desanta treniņš, kurā piedalījušies dažādu valstu speciālo uzdevumu vienības. Taču šādas mācības Rīgas centrā varētu atkārtoties.

Skaties foto

Pārsteigumu par notiekošo Twitter pauda arī citi notikuma aculiecinieki.

1 komentārs

TOP komentāri

  • biezpiens
    0

    biezpiens

    Zivis ķēra?

    09.04.2015 10:59

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas