LU pirmo reizi vēsturē iekļūst prestižā starptautiskā reitingā

0 komentāri

Latvijas Universitāte (LU) kā vienīgā no Latvijas augstskolām pirmo reizi iekļuvusi vienā no prestižākajiem pasaules universitāšu reitingiem –  Times Higher Education.

Šajā reitingā universitātes tiek sarindotas pēc to snieguma pētniecībā, apmācībā, zināšanu pārnesē un iesaistes starptautiskā apritē. Times Higher Education reitingu izmanto gan studenti, izvēloties studiju vietu, gan akadēmiķi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Reitingā Latvijas Universitāte ieņem 601.-800. vietu.

Līderpozīcijās ir Kalifornijas Tehnoloģiju institūts, Oksfordas Universitāte un Stenfordas Universitāte. 

Salīdzinoši – Igaunijas augstskolām sasniegumi ir augstāki – Tartu Universitāte ierindojas 351.-400. vietā, Tallinas Tehnoloģiju universitāte – 501.-600. vietā.

Reitingā iekļauta arī Viļņas Universitāte, kuras vērtējums ir līdzīgs Latvijas Universitātei.

Bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis reiz minēja, ka patiesi labs sasniegums būs tad, ja viena no Latvijas augstskolām būs starp 100 Eiropas labākajām un pasaules TOP 500, līdz ar to var uzskatīt, ka Latvijas universitātēm vēl ir, kur tiekties.

Times Higher Education TOP 3

  1. Kalifornijas Tehnoloģiju institūts
  2. Oksfordas Universitāte
  3. Stenfordas Universitāte

Skaties foto!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas