Ļoti sliktas ziņas sociālo un humanitāro zinātņu studentiem

0 komentāri

Tad, kad tikko studijas uzsākušie sociālo un humanitāro zinātņu studenti pabeigs savas studijas un vēlēsies uzsākt darba gaitas, visticamāk, amatu savā izvēlētajā profesijā liela daļa šo studentu neatradīs, LNT raidījumā “900 sekundes” norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Ekonomikas ministrijas veiktajā pētījumā par darba tirgus pieprasījuma atbilstību jauno profesionāļu piedāvājumam secināts, ka sociālo un humanitāro zinātņu jomā gaidāma ievērojama studentu pārprodukcija.

Tikmēr inženierzinātņu un dabaszinātņu jomā, vadoties pēc tā, ko cilvēki izvēlas mācīties augstskolās, nākotnē gaidāms jauno profesionāļu pieprasījuma pārsvars pār piedāvājumu.

Dombrovskis norāda, ka ievērojams studentu deficīts ir profesionālajā izglītībā. To izvēlas tikai trešdaļa studentu. Pēc ministrijas domām, vismaz pusei studentu būtu jāizglītojas profesionālajā jomā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas