Ļoti sliktas ziņas sociālo un humanitāro zinātņu studentiem

0 komentāri

Tad, kad tikko studijas uzsākušie sociālo un humanitāro zinātņu studenti pabeigs savas studijas un vēlēsies uzsākt darba gaitas, visticamāk, amatu savā izvēlētajā profesijā liela daļa šo studentu neatradīs, LNT raidījumā “900 sekundes” norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Ekonomikas ministrijas veiktajā pētījumā par darba tirgus pieprasījuma atbilstību jauno profesionāļu piedāvājumam secināts, ka sociālo un humanitāro zinātņu jomā gaidāma ievērojama studentu pārprodukcija.

Tikmēr inženierzinātņu un dabaszinātņu jomā, vadoties pēc tā, ko cilvēki izvēlas mācīties augstskolās, nākotnē gaidāms jauno profesionāļu pieprasījuma pārsvars pār piedāvājumu.

Dombrovskis norāda, ka ievērojams studentu deficīts ir profesionālajā izglītībā. To izvēlas tikai trešdaļa studentu. Pēc ministrijas domām, vismaz pusei studentu būtu jāizglītojas profesionālajā jomā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas