Londonā studējošas jaunietes stāsts: Pirmais mēnesis pēc atgriešanās bija foršs

2 komentāri

”Pirmais mēnesis pēc atgriešanās, kad satiec visus, ir foršs. Pēc tam tu lēnām sāc saprast, ka tev tagad ir jāmeklē darbs…” par savu pieredzi, pēc studijām Londonā atgriežoties atpakaļ Latvijā, stāsta Ljeta Putāne, kas tagad strādā Rīgas domē.

Patlaban Ljeta strādā Rīgas pilsētas attīstības departamentā, un saka, ka ar darbu esot apmierināta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iemesls, kādēļ Ljeta aizbraukusi no Latvijas uz Londonu, ir vēlme studēt pilsētplānošanu. Latvijā šādas studiju programmas neesot bijis.

”Es domāju, ka tas ir mans sapņu darbs, kura dēļ es nebraukšu mājās. Vēlāk es Londonā sapratu, ka šajā pilsētā nav nekā tāda, kas liktu man palikt, un es atgriezos Rīgā,” stāsta Ljeta.

Viņa atzīst, ka sākotnēji viņai esot bijuši stereotipi par darbu pašvaldības un valsts iestādēs, taču tagad, darbojoties šajā jomā, viņa esot bijusi ”patīkami pārsteigta”. ”Tur bija daudz jaunu cilvēku, kuri tiešām grib kaut ko izmainīt,” saka Ljeta.

Viena no lielākajām problēmām uzreiz pēc atgriešanās no ārzemēm ir tā, ka tajā brīdī neesot pietiekami liels kontaktu loks, kas varētu atvieglot arī darba meklējumus.

Skaties video!

Ārzemēs studējušiem jauniešiem par praksi Valsts pārvaldē maksās 1000 eiro

Desmit jauniešiem, kas mācījušies ārpus Latvijas, par praksi valsts pārvaldē projekta Darbs valsts pārvaldē laikā maksās ikmēneša stipendiju 1000 eiro apmērā, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Programmas laikā praksē valsts pārvaldē ir paredzēts uzņemt desmit jauniešus, kas izglītību ieguvuši dažādās jomās – inženiertehnikā, loģistikā, IT, ekonomikā, finansēs, starptautiskajās tiesībās un attiecībās, investīciju piesaistē un citās.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Juris
  0

  Juris

  Tev paveicās,dabuji darbuar normālu algu.Nez kā tu runātu ja nepaveiktos un būtu jāiet strādat uz lielveikalu jeb kaut jur citur par minimālo?

  27.02.2015 11:46

 • hai!
  0

  hai!

  Tikai desmit!

  20.01.2015 09:09

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas