Lombardu klienti – arī pensionāri, kas ieķīlā savus vienīgos dārgumus, lai iztiktu līdz pensijai

0 komentāri

Lombardus Latvijā joprojām apmeklē ļoti daudz cilvēku. Itin bieži apmeklētāji ir pensionāri, kuri ieķīlā savu vienīgo vērtslietu, piemēram, laulības gredzenu, lai tā iztiktu līdz pensijai. Saņemot pensiju, viņi cenšas šo dārglietu atkal izpirkt.

Latvijas lombardu tirgū patlaban ir 19 spēlētāji, un visā Latvijā ir 329 lombardu filiāles. Asociācijas vērtējumā, tas Latvijā ir daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lielākoties lombardos nonāk sadzīves priekšmeti, mobilie telefoni, datori, planšetes. Lombardu durvis ver gan studenti, gan pensionāri, gan arī uzņēmēji.

Astrīda Babāne, Latvijas Lombardu asociācijas valdes priekšsēdētāja:

Mums ir tādi cilvēki, kurus mēs pat zinām, pazīstam, – tuvojās konkrēts datums, un tad zinām, ka konkrēts kungs vai kundze būs klāt ar savu vienīgo gredzenu, kas viņam ir. Viņš to ieķīlā, iztiek līdz pensijai, saņem pensiju, un tad savu mantu izpērk.

Tikmēr apmēram desmitā daļa mantu paliek neizpirktas. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kas kopš 2011. gada licencē lombardus, akcentē, ka licencēšana un kontroles kopā ar valsts un pašvaldības policiju lielā mērā ļāvušas sakārtot nozari.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā norāda, ka ilgstošas diskusijas ir par nesamērīgi mazajiem sodiem par lombardu darbošanos bez licences – pagaidām tie svārstās no 280–700 eiro, bet lombarda licencēšana maksā virs 70 tūkstošiem eiro.

Foto

Video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas