Liepājas pedofilu izmantotā meitenīte jau ir adoptēta ārpus Latvijas

9 komentāri
Liepājas pedofilu izmantotā meitenīte jau ir adoptēta ārpus Latvijas
Foto: Flickr.com / julien haler

Pirms tiesvedības par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu meiteni policijai bija ziņojusi Liepājas pilsētas bāriņtiesa, kura kopumā pašu kriminālprocesu vērtē kā operatīvu un sekmīgu. Bērns bija izgājis rehabilitāciju un patlaban jau kādu laiku ir adoptēts ārpus Latvijas.

Liepājas bāriņtiesas vadītāja Taiga Ziemele pastāstīja, ka ir stājies spēkā adopcijas spriedums, un meitenīte dzīvo ģimenē ārpus Latvijas, tāpēc esot varbūtība, ka ir tikpat kā neiespējami, ka viņa vēl savā mūžā satiks savus pāridarītājus. Tāpat par notikušo ir informēta meiteni adoptējusī ģimene, kura rēķinās ar viņai nodarīto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tieši bāriņtiesai bija radušās aizdomas par pastrādātajiem noziegumiem, un tādas radās tikai pēc tam, kad meitene jau bija izņemta no viņas nelabvēlīgās ģimenes.

“Sākotnēji cietusī meitene tika izņemta no viņas ģimenes, jo viņas aprūpētāja, kas bija vecmāmiņa, nespēja pienācīgi parūpēties par bērnu, vēlāk viņa tika ievietota audžuģimenē, un tikai pēc diviem mēnešiem, kad viņa jau dzīvoja audžuģimenē, radās aizdomas par to, kas ar viņu bija noticis agrāk, pirms tam,” pastāstīja Ziemele. Kad tas noskaidrojās, bērns izgāja rehabilitāciju pie psihologa. Savukārt bāriņtiesa par atklāto informēja Valsts policiju.

Foto no liepājnieku protesta par bērnu aizsardzību:

“Jāatzīst, ka izmeklēšanas ziņā šis bija pat ļoti sekmīgs gadījums, jo ļoti operatīvi tika veiktas visas ekspertīzes, veiksmīgi ritēja izmeklēšana, atklājot aizdomās turamos. Un, pēc bāriņtiesas prakses, šī lieta izmeklēta salīdzinoši kvalitatīvi, arī ātrāk un sekmīgāk nekā citos gadījumos,” pauda Liepājas bāriņtiesas vadītāja, piebilstot, ka arī tiesvedība nav bijusi pārāk ilgstoša.

Viņa skaidroja, ka bāriņtiesas praksē bieži ir tādi gadījumi, kad ir aizdomas par pāridarījumiem bērnam, bet lietvedība tiek izbeigta pierādījumu trūkuma dēļ. Tāpat esot gadījumi, kad aizdomas par noziegumu vienkārši negūst apstiprinājumu.

Ziemele pauda šaubas, vai tiesātie apsūdzētie vīrieši patiešām izdarīs secinājumus un vai nekad necietīs neviens cits bērns.

Kā ziņots, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) pēc pilna Liepājas tiesas sprieduma teksta saņemšanas lietā par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu meiteni sniegs visu nepieciešamo palīdzību Liepājas bāriņtiesai, lai spriedumu pārsūdzētu.

Kā aģentūrai sacīja VBTAI vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa, inspekcija pati nav tiesīga šo spriedumu pārsūdzēt, jo tai šajā lietā nav nekāda statusa. Tomēr pēc pilna sprieduma teksta saņemšanas VBTAI sadarbosies ar Liepājas bāriņtiesu, lai šo spriedumu pārsūdzētu.

Jau ziņots, ka Liepājas tiesa kādu tēvu un dēlu par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo sodījusi ar piespiedu darbu. Gan valsts apsūdzības uzturētājs, gan apsūdzēto advokāts norādījis, ka sods ir adekvāts nodarījumam, taču daļa sabiedrības ir pretējās domās. Šodien Liepājā un Rīgā notika piketi.

9 komentāri

TOP komentāri

 • Māra
  +5

  Māra

  Kas pārbaudīs ģimeni, kura adoptēja meiteni? Kas sekos, lai viņai nebūtu kas tāds jāpiedzīvo atkal?
  Redzēju informāciju, ka Liepājā ar agresīvs zoofīls uzdarbojoties un mierīgi gadiem pa pilsētu sirojot.. Tagad dienas gaismā arī pedofīli izlīduši un visas sabiedrībai bīstamās personas brīvi pārvietojas pa pilsētu.. Trāpīsies pa kājām? Pats vainīgs! vai ne?
  Nu ko, sargiet bērnus, dzīvnieku un uz Liepāju nebrauciet..

  21.07.2015 16:08

 • Katrīna Королёва
  +4

  Katrīna Королёва

  kUR TAD BIJA TAS MEITENES MATE?

  20.07.2015 12:56

 • sandiz
  +4

  sandiz

  To jau neviens nezin, kas ar viņu notiks tālāk... Valsts neseko atdotajiem bērniem aiz robežas... ka tik nost no kakla?

  19.07.2015 23:18

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas