Liepāja – pilsēta, kurā piedzimst vējš. Uz Tukumu pēc smukuma. Arī Rīga meklē savu saukli!

0 komentāri

Rīga nolēmusi neatpalikt no citām pilsētām un izsludinājusi konkursu, lai izvēlētos skanīgāko saukli un atbilstošāko logotipu.

Līdz šim atpazīstamībai un identitātes veidošanai vairākas Latvijas pilsētas izvēlējušās sev logotipu un devīzes. Zināmākie saukļi ir: “Pilsēta ar rītdienu”, “Pilsēta, kurā piedzimst vējš”, “Pilsēta uz viļņa”, “Uz Tukumu pēc smukuma”, “Viena pilsēta, divas valstis”. Iedzīvotāji uzskata, ka arī Rīgai ir lietas, kas pilsētu simbolizē. Līdz šim gan Rīgai ir bijuši dažādi simboli, piemēram, Pētergailis, pilsētas torņu siluets un arī uzraksts Rīga, taču neviens no šiem logotipiem nav bijis oficiāli apstiprināts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Konkursā par galvaspilsētas logotipa un saukļa izstrādi iesniegtas 159 idejas. Ar tām šodien iepazinās žūrijas komisija, kurā ir dažādu jomu speciālisti, kuri zina, kādam jābūt logotipam, lai tas tiktu pamanīts.

Iesūtītās idejas gan plašākai sabiedrībai pagaidām netiek atklātas. Līdz mēneša beigām ar tām iepazīsies vērtēšanas komisijas locekļi, pēc tam desmit labākie priekšlikumi tiks nodoti sabiedrības balsojumam, kas ilgs līdz 19. novembrim.

Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs:

Varbūt ne visi ir profesionāli sagatavoti logotipi, bet mēs sagaidām jaunas idejas, lai tās varētu atdot profesionāļiem – lai viņi tās apstrādā un izveido pilnveidīgu Rīgas stilu – logo un saukli.

Konkursa gala vērtējums būs zināms novembra beigās, summējot gan iedzīvotāju, gan vērtēšanas komisijas viedokli. Labākā logotipa autors balvā saņems 2500 eiro, bet labākā saukļa autors – 1000 eiro.

Uzzini vairāk:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas