Lielveikalos katastrofāli trūkst darbinieku

100 komentāri

Šogad mazumtirdzniecības nozarē jārēķinās ar vēl lielāku darba spēka trūkumu, paziņojuši pārtikas tirgotāju asociācijā. Lielveikalu ķēdes šo problēmu mēģina risināt ar plašām darbinieku vervēšanas akcijām, piesolot sociālās garantijas, taču vērā ņemamu rezultātu pagaidām nav.

Tikmēr arodbiedrībā uzsver, ka situācija nozarē ir dramatiska. Uzlabojumus var gaidīt tikai tad, kad pieaugs algas un darbinieki nebūs pārslogoti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Darba sludinājumi ir izlīmēti teju katrā veikalā.  Visbiežāk aicina darbā kasierus. Daudzi no tiem, kuri piesakās kādu laiciņu nostrādā un tad darbu veikalā pamet.

Latvijas tirgotāju asociācijā norāda, ka lielveikala kasieris vidēji nopelna sākot no 400 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas ir nedaudz vairāk nekā minimālā alga. Tirdzniecības darbinieku arodbiedrībā uzsver, ka par tik niecīgu atalgojumu uzturēt ģimeni nav iespējams, turklāt tā neesot vienīgā problēma ar kuru nākas saskarties strādājot veikalos.

Biežā darbinieku maiņa novērojama visos lielveikalos, lielākajās Latvijas pilsētās.

Iepriekš, saistībā ar smagajiem darba apstākļiem un zemajām algām medijos visbiežāk ir izskanējis Maxima vārds. Šīs veikalu ķēdes pārstāvji uzsver, ka pēdējā laikā uzņēmumā veikti vairāki uzlabojumi – darbiniekiem no reģioniem tiekot apmaksāta dienesta viesnīca Rīgā, piešķirtas brīvpusdienas, pēc nostrādāta gada tiek piešķirta veselības apdrošināšanas polise.  Salīdzinājumam ar gadu iepriekš nedaudz palielināta alga.

Pārtikas tirgotāju asociācijā ir pārliecināti, ka šogad mazumtirdzniecībā jārēķinās ar vēl lielāku darbinieku trūkumu. Iemesli – zemās algas plus vēl emigrācija un demogrāfija. Asociācijā kā risinājumu redz bezdarbnieku no reģioniem piesaistīšanu. Valstij būtu jāapmaksā viņu transportēšanas izdevumi. Perspektīvā valsts būšot ieguvēja. Lielākas algas nozare

Patlaban par šo jautājumu jau norisinās sarunas starp tirgotājiem un Labklājības ministrijas pārstāvjiem.

100 komentāri

TOP komentāri

 • sprite
  +2

  sprite

  Nāciet dzīvot kojās un strādāt garas, garas stundas bez maksas un saņemt maziņu aldziņu. Hi hi hi. Ja no malas paskatās tad izklausās pēc 21. gs verdzības jeb pēc strādājošiem nabagiem - dzīvo kojās, noplucis, pliks un nabags, nostrādājies un ne ēdis un apģerbies. Latvija.

  09.01.2015 14:07

 • Dace
  +2

  Dace

  Samaziniet taču tās nemormāli garās stundas! Un maksājiet pienācīgu atalgojumu.

  Latvijā vispār ir pilnībā debīla attieksme pret veikalos strādājošiem cilvēkiem. Priekš kam liek cilvēkiem strādāt līdz 10, 11, par 12 naktī, priekš kam liek strādāt svētku dienās - veikali tāpat ir pustukši!

  Algas un milzīgās stundas ir izsmiekls. Domājat, strādniekiem nav ģimeņu ar ko būt kopā, rēķinu, ko maksāt, mutu, ko barot?

  Normālās valstīs nespiež strādāt katrai bodei Ziemassvētkos līdz vēlai naktij! Ietirgojums tāpat nav nekāds, tikai sabojāti ģimenes svētki!

  Visi gudrie veikalu vadītāji paši drīz varēs strādāt savos veikalos. Tikai izmisis cilvēks ies strādāt tādos apstākļos un ar tādu atalgojumu.

  09.01.2015 12:29

 • Jā!!!
  +2

  Jā!!!

  Es arī abām rokām PAR šo priekšlikumu!

  08.01.2015 21:21

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas