Lielāks risks saslimt ar ādas vēzi ir cilvēkiem vecumā pēc 40 gadiem

0 komentāri

Dermatologi brīdina, – pludmalē un dārza darbos esiet piesardzīgi un lietojiet pretiedeguma krēmu. Saslimstība ar ādas vēzi un melanomu Latvijā pēdējos divdesmit gados ir divkāršojusies.

Gadā no ādas vēža un melanomas Latvijā nomirst aptuveni 50 cilvēku, bet pagājušogad slimības upuru skaits sasniedzis 64.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Biedrības Dermatologi pret ādas vēzi vadītājs Raimonds Karls atzīst, ka informēšanas kampaņas ir devušas labumu, bet joprojām dermatologi priecātos savos kabinetos ieraudzīt vairāk cilvēkus vecumā pēc 40 gadiem. Tieši viņi ir melanomas riska grupā.

Biedrības Dermatologi pret ādas vēzi vadītājs Raimonds Karls:

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Bieži vien gadās tā, ka atnāk omīte ar savu mazbērnu, uztraucoties, ka mazbērnam ir parādījusies jauna dzimumzīme. Šī nav riska grupa – bērni. Bet omīte tad, kad viņai prasa – parādiet, kas tad jums notiekas uz muguras, tur diemžēl ne vienreiz vien ir nācies konstatēt, ka tieši tur ir tā saslimšana. Jāsaka tā, paldies mazdēlam, laikus atnāca pie ārsta.

Latvija saslimšanas tendenču ziņā iekļaujas vidējos Eiropas rādītājos. Tomēr citās, sevišķi saulainajās Dienvideiropas valstīs, cilvēki ir labāk izglītoti par to, kā no ādas vēža izsargāties. Ja Itālijā tas tiek mācīts jau no bērnudārza vecuma, tad Latvijā pat pieauguši cilvēki bieži vien nezina, kā pareizi uzklāt pretiedeguma krēmu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas