Lielākoties bērnu sliktajā pašsajūtā vainojami vecāku strīdi un šķiršanās

1 komentārs

Ģimenē starp savējiem bērniem vajadzētu justies vislabāk un visdrošāk. Taču pārāk bieži tas tā nav. Ekstrēmie gadījumi nonāk bāriņtiesas redzeslokā, taču ir vēl gūzma psiholoģisku problēmu ģimenēs, kuras valsts nevar atrisināt.

Dusmu uzplūdi, agresija, nomāktība – daudzi domā, ka pusaudžu vecumā tās ir dabiskas emocijas, taču skolu psihologu pētījumā noskaidrots, – šīs pazīmes liecina par dziļākām problēmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairāk nekā 80% gadījumu bērna uzvedības problēmām saknes meklējamas tieši ģimenē.

Pētījumā Bērnu laimes ienaidnieki Latvijā secināts, ka paradoksālā kārtā šie ienaidnieki izrādās paši tuvākie cilvēki, proti, mamma un tētis.

Lielākoties bērnu sliktajā pašsajūtā vainojami vecāku strīdi un šķiršanās, dažādas atkarību problēmas, kā arī katram sava pieeja atvases audzināšanā. Tāpat grūtības rada tas, ka vecāki bērnus neuzklausa un neizrāda pret tiem mīļumu.

Problēmas ģimenē atsaucas bērna uzvedībā – dusmu izvirdumos, zemā pašvērtējumā bērni sāk lietot atkarību izraisošu vielas un kavē skolu, bērns kļūst nomākts un depresīvs.

Tieši nespēja laikus pamanīt bērna ciešanas ir vecāku klupšanas akmens. Turklāt, pat ja bērns nonācis speciālistu redzeslokā, vecāki nevēlas problēmu atzīt un kūtri sadarbojas, piemēram, ar skolas psihologiem.

Bieži vien bērna dzīvē svarīgākie cilvēki ignorē acīmredzamās problēmas, tā vietā palīdzēt mēģina skolas darbinieki. Taču, kā izrādās, ne visās Latvijas skolās ārpus Rīgas ir pieejami psihologi.

Pētījumā gan teikts, ka vislielāko pienesumu bērna pašsajūtas uzlabošanā var dot tieši vecāku iesaiste.

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Daudziem vecākiem negribas atzit savas problēmas, vieglāk atrast vainīgo citur, piemēram,skolā.Bērni, sunādami par savām problēmām, skolā bieži lūdz-tikai nesakiet mammai(tētim), man būs tad slikti.

    02.11.2015 10:57

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas