Lielākoties bērnu sliktajā pašsajūtā vainojami vecāku strīdi un šķiršanās

1 komentārs

Ģimenē starp savējiem bērniem vajadzētu justies vislabāk un visdrošāk. Taču pārāk bieži tas tā nav. Ekstrēmie gadījumi nonāk bāriņtiesas redzeslokā, taču ir vēl gūzma psiholoģisku problēmu ģimenēs, kuras valsts nevar atrisināt.

Dusmu uzplūdi, agresija, nomāktība – daudzi domā, ka pusaudžu vecumā tās ir dabiskas emocijas, taču skolu psihologu pētījumā noskaidrots, – šīs pazīmes liecina par dziļākām problēmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairāk nekā 80% gadījumu bērna uzvedības problēmām saknes meklējamas tieši ģimenē.

Pētījumā Bērnu laimes ienaidnieki Latvijā secināts, ka paradoksālā kārtā šie ienaidnieki izrādās paši tuvākie cilvēki, proti, mamma un tētis.

Lielākoties bērnu sliktajā pašsajūtā vainojami vecāku strīdi un šķiršanās, dažādas atkarību problēmas, kā arī katram sava pieeja atvases audzināšanā. Tāpat grūtības rada tas, ka vecāki bērnus neuzklausa un neizrāda pret tiem mīļumu.

Problēmas ģimenē atsaucas bērna uzvedībā – dusmu izvirdumos, zemā pašvērtējumā bērni sāk lietot atkarību izraisošu vielas un kavē skolu, bērns kļūst nomākts un depresīvs.

Tieši nespēja laikus pamanīt bērna ciešanas ir vecāku klupšanas akmens. Turklāt, pat ja bērns nonācis speciālistu redzeslokā, vecāki nevēlas problēmu atzīt un kūtri sadarbojas, piemēram, ar skolas psihologiem.

Bieži vien bērna dzīvē svarīgākie cilvēki ignorē acīmredzamās problēmas, tā vietā palīdzēt mēģina skolas darbinieki. Taču, kā izrādās, ne visās Latvijas skolās ārpus Rīgas ir pieejami psihologi.

Pētījumā gan teikts, ka vislielāko pienesumu bērna pašsajūtas uzlabošanā var dot tieši vecāku iesaiste.

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Daudziem vecākiem negribas atzit savas problēmas, vieglāk atrast vainīgo citur, piemēram,skolā.Bērni, sunādami par savām problēmām, skolā bieži lūdz-tikai nesakiet mammai(tētim), man būs tad slikti.

    02.11.2015 10:57

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas