Lielākais risks gūt traumas ir 41 līdz 45 gadu veciem vīriešiem

0 komentāri
Lielākais risks gūt traumas ir 41 līdz 45 gadu veciem vīriešiem
matchfitskills/Flickr

Visbiežāk Latvijā dažādas traumas guvuši vīrieši vecumā no 41 līdz 45 gadiem, liecina Swedbank apdrošināšanas dati par šogad izmaksātajām atlīdzībām.

Vairumā gadījumu iedzīvotāji gūst dažādas kāju un roku traumas – attiecīgi 43% un 36%. Visbiežāk gūtajām traumām ir izteikti sadzīvisks raksturs – tās gūtas, paklūpot vai krītot (27%), paslīdot (23%), remontējot vai uzkopjot mājokli (13%), vai arī sportojot (13%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zīmīgi, ka sievietes dažādas traumas gūst trīs reizes retāk nekā vīrieši, taču viņu gūtās traumas ievērojami biežāk ir nopietnākas vai arī vairākas vienlaikus.

Swedbank apdrošināšanas ekspertu apkopotā informācija rāda, ka kritienus visbiežāk iedzīvotāji gūst, kāpjot pa trepēm (44% no visiem krišanas gadījumiem).

Savukārt, raugoties uz sporta traumu statistiku, redzams, ka riskantākie sporta veidi ir futbols un basketbols – kopumā puse no traumām gūta kādā no šiem sporta veidiem.

Visretāk (2%) traumas gūtas, iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā (5%) vai arī uzkrītot smagam priekšmetam (6%). Traumas visbiežāk gūtas pavasara un vasaras sezonā, un vidējā atlīdzība, kas saņemta pēc apdrošināšanas gadījuma pieteikuma ir ap 240 eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas