Lielāka iespēja no gripas nomirt tiem, kas smēķē un ir stresā

8 komentāri
Lielāka iespēja no gripas nomirt tiem, kas smēķē un ir stresā
Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

“Gripas iznākumu var ietekmēt ne vien hroniskas un akūtas saslimšanas, bet arī citi faktori – kaitīgie ieradumi, fiziska un psihiska pārslodze, ilgstošs stress, kā arī novēlota vēršanās pie ārsta,” jautāta, kādos gadījumos gripa ir īpaši bīstama un var beigties arī letāli, portālam Skaties.lv atbild Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Laura Ševčenko.

Gripa ir nopietna un var būt arī smaga saslimšana. Visbiežāk smagas komplikācijas, tostarp arī letālas, rodas riska grupu iedzīvotājiem, skaidro SPKC pārstāve.

Pēdējo gadu smagākā gripas epidēmija bija 2012. – 2013. gada ziemā un pavasarī, kad pēc saslimšanas ar gripu Latvijā nomira 79 cilvēki. Jau ziņojām, ka šogad no gripas Latvijā jau ir miruši divi cilvēki.

Gandrīz visiem 2012. un 2013. gada gripas epidēmijas laikā mirušajiem pacientiem tika konstatētas smagas hroniskas vai akūtas saslimšanas. 80% gadījumos pacientu vecums bija virs 50 gadiem.

Minētajos gadījumos pacientiem bijušas vairākas hroniskas saslimšanas, no kurām biežāk sastopamās saslimšanas ir asinsrites sistēmas saslimšanas, elpošanas sistēmas slimības, cukura diabēts, adipozitāte jeb liekais svars, audzēji, infekcijas.

Tāpat neviens no pacientiem nebija vakcinējies pret gripu, sacīja L. Ševčenko.

SPKC iesaka vakcinēties pret gripu, taču tajā pašā laikā norāda, ka cilvēki lielā mērā paši ir atbildīgi par savu veselību un to, cik laicīgi plāno profilakses pasākumus.

Latvijā no gripas miruši jau divi cilvēki

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka no gripas Latvijā šoziem ir miruši divi cilvēki. Vairākās pilsētās saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas apmērus.

Gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka pagājušajā nedēļā četrās Latvijas pilsētās saslimstība ar gripu ir sasniegusi epidēmijas apmērus – Daugavpilī bijuši 123,6 saslimšanas gadījumi uz 100 tūkst. iedzīvotāju, Jelgavā – 197,7 uz 100 tūkst. iedzīvotāju, Jēkabpilī – 133,3 uz 100 tūkst. iedzīvotāju un Rēzeknē – 172,1 uz 100 tūkst. iedzīvotāju.

8 komentāri

TOP komentāri

 • Inese
  0

  Inese

  Mēdijiem sen vairs neticu!

  22.01.2015 22:39

 • nu nu
  0

  nu nu

  peec tiem visiem raxtiem, man kaa smeekjeetaajam bija jav reizes 30 jaanomirst, katru gadu

  22.01.2015 22:32

 • zuze
  0

  zuze

  Nu kaut kāds ārprāts!!! Pret vēzi zāles nav, un kā arī izrādās pret gripu nav!! Aptiekas uz katra stūra, ko viņas tur tirgo??

  22.01.2015 22:15

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas